Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Wtorek 21 Lutego 2017     Imieniny: Eleonory, Piotra, Feliksa

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Multimedia

 • Juwenalia 2015
 • Juwenalia 2015
 • Juwenalia 2015
 • Juwenalia 2015
 • Juwenalia 2015
 • Juwenalia 2015

Kalendarium

Przeglądaj wydarzenia

Sonda

Weź udział w naszej sondzie internetowej.
Jak często załatwia Pani/Pan sprawy w Starostwie Powiatowym ?
Jak często załatwia Pani/Pan sprawy w Starostwie Powiatowym ?
oddane głosy: 32
Jak często załatwia Pani/Pan sprawy w Starostwie Powiatowym ?
Jak często załatwia Pani/Pan sprawy w Starostwie Powiatowym ?
pierwszy raz
19%
raz w roku
38%
kilka razy w roku
44%
oddane głosy: 32

Przejdź do treści strony

Konkurs na hasło antynikotynowe – rozstrzygnięty!

Rozstrzygnięto konkurs na najciekawsze hasło o negatywnych skutkach palenia papierosów.

Zwyciężyło hasło „Nikotyna jedna z wielu grozi zdrowiu twemu” nadesłane przez Marię Treder z Gimnazjum w Potęgowie. Konkurs ten, to jedno z działań podjętych w ramach akcji profilaktycznej „Zamiast buszka jedz jabłuszka”, prowadzonej przez Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku w związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu. Adresatami konkursu byli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu słupskiego. Wpłynęło 36 prac nadesłanych z 4 placówek oświatowych.

Drugie miejsce przyznano Marii Kryszałowicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce za hasło „Nie BĄDŹ jak POPIELNICZKA”, trzecie Erykowi Sperze z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Kobylnicy za hasło „Nie palimy i sobie nie szkodzimy”.

Wyróżniono jeszcze hasła: Mai Wach z Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku - „Twoje uzależnienie to też innych cierpienie”, Sylwestra Czerniaka z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Kobylnicy - „Zamiast chodzić do doktora, rzuć palenie póki pora”.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się 9 grudnia 2016 r. ok. godz. 13.30 w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku podczas podsumowania Powiatowej Olimpiady Wiedzy na temat HIV/AIDS „Nie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV” oraz konkursu na film (spot) reklamowy związany z profilaktyką zakażeń HIV/AIDS.

 • Konkurs na hasło antynikotynowe – rozstrzygnięty!
 • Konkurs na hasło antynikotynowe – rozstrzygnięty!
 • Konkurs na hasło antynikotynowe – rozstrzygnięty!
 • Konkurs na hasło antynikotynowe – rozstrzygnięty!

Kolejna konferencja z cyklu „Zdrowie dzieci i młodzieży"

16 marca br. rozpocznie się o godz. 9.00 w Starostwie Powiatowym przy ul. Szarych Szeregów 14 w Słupsku XI konferencja z cyklu „Zdrowie dzieci i młodzieży” nt. „Dopalacze – zagrożenie zdrowia i życia”.

  Honorowy patronat na konferencją objęli: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Mieczysław Struk – marszałek województwa pomorskiego. Konferencję organizują: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Starostwo Powiatowe w Słupsku

 • Bezpłatna Infolinia Onkologiczna - 800 08 01 64

Bezpłatna Infolinia Onkologiczna - 800 08 01 64

Od 1 lutego 2012 roku działa pierwsza w Polsce infolinia onkologiczna „Pozwól sobie pomóc” uruchomiona przez Wojewódzkie Centrum Onkologii w Gdańsku. Patronuje jej Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne.

Infolinia jest bezpłatna dla mieszkańców województwa pomorskiego. Telefonując pod numer 800 08 01 64 od poniedziałku do piątku, w godzinach od 18.00 do 22.00 można uzyskać informacje o chorobie nowotworowej i profilaktyce zdrowotnej, możliwościach wykonania badań diagnostycznych (miejscu i czasie oczekiwania na badania), leczeniu (jego formach i objawach ubocznych), a także o miejscu i czasie oczekiwania na leczenie.

Pod wskazanym numerem można uzyskać też wykaz placówek wykonujących badania USG, MRI, TK, mammografii – z zaznaczeniem, które posiadają certyfikowany sprzęt, wykaz poradni onkologicznych, przeciwbólowych, medycyny paliatywnej, rehabilitacji, hospicjów, a także sklepów medycznych, organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą dla chorych, informacje o innych formach wsparcia, w tym wypożyczalniach sprzętu medycznego i transporcie medyczno-sanitarnym, pomocy psychologicznej i psychoonkologicznej.

Osoby zainteresowane zachęcamy do korzystania z bezpłatnej infolinii, która jest łatwo dostępną formą przekazu informacji o niezbędnym wsparciu dla pacjentów i ich rodzin. 

“Dopalacze” – groźne substancje

W związku z rosnącą liczbą zatruć tzw. „dopalaczami” 23 lipca br. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku wspólnie z Komendą Miejską Policji w Słupsku i Starostwem Powiatowym w Słupsku zorganizowała w siedzibie starostwa stoisko informacyjno–edukacyjne.

DOPALACZE. Gdzie szukać pomocy?

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Bezpłatne badania profilaktyczne

Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Gdańsku zachęca mieszkańców powiatu słupskiego do udziału w bezpłatnych badaniach wykonywanych w ramach realizowanych programów profilaktycznych przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Mammobusy na Pomorzu od 22 do 28 czerwca 2015 r.

Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że od 22 do 28 czerwca  mammobusy odwiedzą w naszym województwie powiaty bytowski, chojnicki, kartuski, kwidzyński, lęborski, malborski, słupski, starogardzki oraz tczewski. Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach w ramach programu profilaktyki raka piersi wszystkie panie w wieku od 50-69 lat, które nie korzystały z propozycji NFZ w dwóch ostatnich latach. Wystarczy tylko chęć i dowód osobisty lub inny dokument z numerem PESEL.

Kobylnica

26 czerwca – od godziny 8 do 15, przy budynku Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy, ul. Główna 63

Ustka

27 czerwca – od godziny 9 do 17, przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Grunwaldzka 35

 • II Akademickie Targi Promocji Zdrowia i Urody

II Akademickie Targi Promocji Zdrowia i Urody

Wspólnie z Akademią Pomorską w Słupsku serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu słupskiego na II Akademickie Targi Promocji Zdrowia i Urody, które odbędą się 13 czerwca w godz. 10.00-16.00 przy ul. Arciszewskiego 22 w Słupsku. 

X Konferencja z cyklu „Zdrowie dzieci i młodzieży”

25 marca br. w Starostwie Powiatowym w Słupsku odbyła się jubileuszowa, X Konferencja z cyklu „Zdrowie dzieci i młodzieży”, której organizatorami było Starostwo Powiatowe i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Tegoroczna konferencja dotyczyła wpływu zachowań żywieniowych na zdrowie dzieci i młodzieży.

Zapraszamy zainteresowanych do lektury materiałów pokonferencyjnych.

Kolejna konferencja z cyklu „Zdrowie dzieci i młodzieży"

25 marca br. o godz. 9.00 w Starostwie Powiatowym, przy ul. Szarych Szeregów 14 w Słupsku odbędzie się X jubileuszowa konferencja z cyklu „Zdrowie dzieci i młodzieży” nt. „Wpływ zachowań żywieniowych na zdrowie dzieci i młodzieży”. Honorowy patronat objęli: Mieczysław Struk – marszałek województwa pomorskiego i Elżbieta Wasilenko – pomorski kurator oświaty. Organizatorzy -  Starostwo Powiatowe i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku zapraszają chętnych do udziału w konferencji. Swój udział prosimy zgłosić do 23 marca br. poprzez wypełnienie formularza elektronicznego dostępnego na stronie www.odn.slupsk.pl lub e-mailem i.czyz@odn.slupsk.pl lub telefonicznie 59 842 35 67. Udział w konferencji jest bezpłatny.

 • DKMS

Dzień Dawcy Szpiku w Potęgowie

1 marca w Potęgowie zorganizowany zostanie Dzień Dawcy Szpiku. W Polsce, co godzinę ktoś się dowiaduje, że ma nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Mimo zarejestrowanych na świecie już 22 milionów potencjalnych dawców szpiku, w Polsce

cały czas są pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy. Rejestracja potencjalnych dawców odbywać będzie się w Potegowie w Gminnym Ośrodku Kultury przy ulicy Szkolnej 2b, w godzinach od 10-ej do16-ej. Zarejestrować będzie się mogła każda zdrowa osoba w wieku 18 - 55 lat, ważąca najmniej 50 kilogramów. Rejestracja zajmie tylko chwilę, polegać będzie na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej. Jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy będzie mogło dojść do przeszczepu.

Wszyscy, którzy będą chcieli się zarejestrować powinni mieć ze sobą ważny dokument tożsamości z numerem PESEL. Za rejestrację nie trzeba będzie płacić, ale Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, która poszukuje dawców szpiku potrzebuje wsparcia finansowego. Jeśli ktoś zatem chciałby przekazać darowiznę, to może to zrobić na numer konta: 86 1240 6292 1111 0010 4159 8437. Fundacja DKMS działa od 2009 roku i dysponuje największą bazą dawców szpiku w Polsce. Zarejestrowanych ma ponad 644 tys. potencjalnych dawców, a już 1667 oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, ratując życie innym osobom w Polsce i na świecie.

Osobą do kontaktu jest Ewa Nawrot, tel. +48 22 882 95 67, ewa.nawrot@dkms.pl  

 • autor: D.R., data: 2015-02-18

Szkolenie na temat profilaktyki „dopalaczy”

21 listopada br. (środa) w godz. od 11.00 do 15.00 w sali 202 Starostwa Powiatowego przy ul. Szarych Szeregów 14 w Słupsku odbędzie się szkolenie nt. profilaktyki „dopalaczy”. Organizatorzy - Starostwo Powiatowe i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku zapraszają do udziału w szkoleniu tym dyrektorów, pedagogów oraz  pielęgniarki środowiska nauczania i wychowania w placówkach oświatowych miasta Słupska i powiatu słupskiego.

OGŁOSZENIE Zarządu Powiatu Słupskiego z dnia 6 lipca 2012 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych „Lokalnego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Słupska i Powiatu Słupskiego na lata 2012-2015” z mieszkańcami Powiatu Słupskiego

Na podstawie art. 3d ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2001 r., Nr 142, poz. 1592 ze zm.), § 2 ust. 2 i 3 uchwały Nr XXVI/187/2008 Rady Powiatu Słupskiego z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami powiatu słupskiego oraz uchwały Nr 84/2012 Zarządu Powiatu Słupskiego z dnia 05 lipca 2012 r., Zarząd Powiatu Słupskiego ogłasza, że w dniach od 6 do 23 lipca 2012 roku przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne w sprawie „Lokalnego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Słupska i Powiatu Słupskiego na lata 2012-2015”z mieszkańcami Powiatu Słupskiego.

OGŁOSZENIE Zarządu Powiatu Słupskiego z dnia 6 lipca 2012 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji „Lokalnego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Słupska i Powiatu Słupskiego na lata 2012-2015” z organizacjami pozarządowymi

Na podstawie art. 3d ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2001 r., Nr 142, poz. 1592 ze zm.), § 2 ust. 3 pkt 3 i ust. 4 załącznika do uchwały Nr XLIX/367/2010 Rady Powiatu Słupskiego z dnia 29 października 2010 r. w sprawie określenia szczegółowego konsultowania z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji oraz uchwały Nr 83/2012 Zarządu Powiatu Słupskiego z dnia 05 lipca 2012 r., Zarząd Powiatu Słupskiego ogłasza, że w dniach od 6 do 23 lipca 2012 roku przeprowadzone zostaną konsultacje w sprawie Lokalnego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Słupska i Powiatu Słupskiego na lata 2012-2015z organizacjami pozarządowymi.

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 5582828 wejść.