Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Sobota 25 Lutego 2017     Imieniny: Cezarego, Wiktora, Donata

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Multimedia

 • Krajobrazy
 • Krajobrazy
 • Krajobrazy
 • Krajobrazy
 • Krajobrazy
 • Krajobrazy
 • Krajobrazy
 • Krajobrazy
 • Krajobrazy
 • Krajobrazy
 • Krajobrazy
 • Krajobrazy
 • Krajobrazy
 • Krajobrazy
 • Krajobrazy
 • Krajobrazy

Kalendarium

II0913. Akademia Dermatologii i Alergologii
II1013. Akademia Dermatologii i Alergologii
II1025- lecie Fundacji Nadzieja
II1125- lecie Fundacji Nadzieja
II1213. Akademia Dermatologii i Alergologii
II14Walentynki
II21XXVII sesja Rady Powiatu Słupskiego
II23Tłusty Czwartek
II28Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Słupskiego
Przeglądaj wydarzenia

Przejdź do treści strony

Wręczenie Nagród i Stypendiów Starosty Słupskiego

W sali 127 ( I piętro) Starostwa Powiatowego w Słupsku 27 lutego 2017 roku o godzinie 1100  odbędzie się uroczyste wręczenie nagród Starosty Słupskiego dla sportowców i ich trenerów za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2016 roku w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym oraz stypendiów sportowych i naukowych Starosty Słupskiego na rok 2017.

 

 • autor: DS, data: 2017-02-24

Słodki Bal Czwartkowy w Lubuczewie!

Dnia 23 lutego br. Dom Pomocy Społecznej w Lubuczewie zorganizował "Słodki Bal Czwartkowy", w którym wzięli udział Podopieczni Domów Pomocy Społecznej z powiatu słupskiego. 

 • autor: Fot. J. Maziejuk, data: 2017-02-24

Wernisaż w Ustce!

9 marca br. o godzinie 17.00 w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce odbędzie się wernisaż wystawy pt.: „Długowieczni Mieszkańcy Polski – Ustka” Agaty Elsner i Marka Straszaka.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 • autor: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, data: 2017-02-24

Sportowe emocje w Potęgowie. 24 drużyny zagrają w Turnieju Wójta!

W najbliższy weekend 25 i 26 lutego odbędzie się I Otwarty Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Potęgowo. W imprezie wezmą udział aż 24 zespoły! Chociaż grać będą sportowi amatorzy, emocje zapowiadają się na poziomie profesjonalnego futbolu.

Turniej rozegrany zostanie w hali Zespołu Szkół w Potęgowie. Rozpocznie się 25 lutego (sobota) meczami grupowymi w godz. 8:00 - 21:30. Finały rozgrywane będą 26 lutego (niedziela) od godz. 10:00. Oficjalne podsumowanie zaplanowano na godz. 14:00.

Po raz pierwszy turniej rozgrywany będzie w formule otwartej, wezmą w nim udział drużyny także spoza gminy Potęgowo. W zawodach uczestniczą zawodnicy, którzy nie są zrzeszeni w klubach sportowych powyżej „A” klasy. Każda drużyna składa się z maksymalnie 10 osób.

Współorganizatorem imprezy jest KS „Potęgowo”. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 501 290 675 lub 883 355 028.

 

Wideo-zaproszenie: https://www.facebook.com/ugpotegowo/videos/1207098209385607/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1139623796150183/

Szczegółowa rozpiska meczów na stronie gminy: http://bit.ly/2mctfU1

 

 • autor: Gmina Potęgowo, KS Potęgowo, data: 2017-02-24

XXVII Sesja Rady Powiatu Słupskiego

Dziś o godzinie 13.00 w Starostwie Powiatowym w Słupsku odbyła się XXVII Sesja Rady Powiatu.

 • autor: Fot. J. Maziejuk, data: 2017-02-21

XIII Bal Charytatywny w Dolinie Charlotty

XIII Bal Charytatywny pod patronatem Starosty Słupskiego, który odbył się w Dolinie Charlotty 18 lutego 2017r., przyniósł jego Beneficjentom – Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Machowinku, po odliczeniu wszelkich kosztów – zysk 25.105,01 zł. Organizatorzy- Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Przyjaciel” oraz Dom Pomocy Społecznej w Machowinku- serdecznie dziękują wszystkim jego uczestnikom za tworzenie wspaniałej atmosfery oraz hojność w trakcie licytacji.

Gości XIII Balu powitał Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Machowinku, dziękując za wielokrotne obejmowanie patronatem Staroście Słupskiemu Zdzisławowi Kołodziejskiemu, którego poproszono o uroczyste otwarcie Balu oraz Gospodarzowi Doliny Charlotty Mirosławowi Wawrowskiemu, goszczącego Bal u siebie już 12 raz. Dziękowano również wieloletnim, obecnym na Balu sponsorom – firmom: Tchibo, Scania, Wodociągi Słupsk, Meatpol, Harttmann,  oraz Serkol i  Energa Czarni Słupsk.

Na ręce Państwa redaktorów  Anny i Zbigniewa Mareckich złożono podziękowania dla redakcji Głosu Pomorza za wieloletnie wspieranie imprezy na swych łamach oraz przekazane w tym roku zestawy książek na licytację.

Julita, Aneta, Ania, Marcin oraz rapujący Sebastian zebrali dużo braw za występ artystyczny, przygotowany pod kierunkiem p. Magdaleny Moraczyńskiej. Znakomita oprawa muzyczna oraz aukcja były dziełem p. Arkadiusza Mięczewskiego. Wynik licytacji został ogłoszony przez dyrektora DPS Machowinko, a była to suma: 14.950 zł. Złożyły się na nią prace Mieszkańców Domu (najdrożej wylicytowano poduszkę haftowaną przez Anetkę – 500 zł) oraz przekazane przez darczyńców prezenty:

Prezenty od p. Starosty Słupskiego Zdzisława Kołodziejskiego, obecnego na Balu v-ce Starosty Rafała Konona oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Jana Olecha przyniosły łącznie 1.550zł. Najwyższą sumę zapłacili Państwo  Elwira i Dariusz Ruła – 1.700 zł za voucher weekendowy dla 2 osób w Dolinie Charlotty ufundowany prze firmę Serkol.

Dzieła artystów Państwa  Mazur wylicytowano za kwotę 1.800 zł, a voucher i bilety na koncert grupy YES w ramach „Festiwalu Legend Rocka” (prezent od p. Wawrowskiego) – 1.700 zł. Poza powitaniem gości upominkami oraz serwowaniem w trakcie Balu pysznej kawy firma Tchibo przekazała prezenty, które wylicytowano łącznie na kwotę 1.600 zł.

Pozostali darczyńcy, którym dziękowano podczas Balu to: p. Magdalena Kamińska (Ceramika MK), restauracja Syrenka w Ustce, apteka „Dbam o zdrowie”, Świat Mydła CH Jantar, Euro-time, Wójt Gminy Ustka, Gastima, p. Anna Czernikiewicz oraz p. Małgorzata Wójtowicz , Centrum Edukacji Regionalnej, firma Ralf, sklep „Słowik”, piekarnia „Domin”.

Wszystkim darczyńcom oraz uczestnikom XIII Balu Charytatywnego, którzy poprzez swój udział wspomogli zorganizowany wypoczynek letni oraz doposażyli nową pracownie terapeutyczną sumą 25.105,01 zł, serdecznie dziękował w imieniu organizatorów i zapraszał za rok Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Machowinku.

 

 • autor: DPS Machowinko, fot. J. Maziejuk, data: 2017-02-20

Koncert operetkowy w Kobylnicy

Wyjątkowe wydarzenie szykuje dla wszystkich zakochanych, i nie tylko, Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. "O miłości prawie wszystko" - to nazwa muzyczno- tanecznego spektaklu, który będziemy mogli podziwiać kilka dni po święcie zakochanych.

Widzowie, którzy 18 lutego zasiądą na widowni sali teatralnej będą mogli wysłuchać koncertu znakomitych solistów z Poznania, oraz podziwiać pokaz pary baletowej.

W pierwszej części koncertu usłyszymy znane i lubiane arie i duety operetkowe i musicalowe. Artyści wykonają między innymi takie przeboje, jak: „Wielka sława to żart”, „Czardasz Maricy”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Herbatka sam na sam” czy „Przetańczyć całą noc”. Para baletowa zaprezentuje pokaz walca, tanga, polki i wielu innych tańców z różnych zakątków świata.

Wyjątkowy koncert połączony z pokazem tańca odbędzie się 18 lutego.

Początek o godzinie 18.00. Bilety do nabycia w sekretariacie Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy w cenie 30 (pojedynczy) i 50 zł (podwójny).

 

 • autor: GCKiP Kobylnica, data: 2017-02-15

Zaproszenie na XXVII sesję Rady Powiatu Słupskiego

Uprzejmie zapraszam na XXVII sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą  zwołuję  zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2016 r., poz. 814 z późn. zm.) na dzień 21 lutego 2017 roku, godz. 13.00 (wtorek), w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku, ul. Szarych Szeregów 14, 

 

Porządek obrad.

1. Otwarcie sesji.

2. Stwierdzenie kworum.

3 Zmiany w porządku obrad.

4. Przyjęcie protokołów XXV i XXVI sesji.

5. Interpelacje i zapytania radnych.

6. Sprawozdanie Zarządu Powiatu z działalności w okresie od poprzedniej sesji oraz z wykonania uchwał Rady Powiatu Słupskiego.

7. Sprawozdanie Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku  o stanie bezpieczeństwa publicznego  na  terenie powiatu  słupskiego za 2016 rok.

8. Sprawozdanie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku  o stanie bezpieczeństwa pożarowego na terenie powiatu słupskiego za 2016 rok.

9. Informacja z realizacji zadań wynikających z powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli w 2016 roku.

10. Sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za 2016 rok.

11. Podjęcie uchwał:

 1. w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za zajęcie 1m2 pasa drogowego dróg powiatowych, dla których zarządcą jest Zarząd Powiatu Słupskiego,
 2. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Słupski oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków,
 3. w sprawie przyjęcia przez Powiat Słupski od Gminy Miasto Ustka pomocy finansowej na realizację zadań związanych z organizacją XIV Usteckiego Festiwalu Filmów Amatorskich UFF(o)A 2017 oraz Pomorskiego Biegu Niepodległości w formie dotacji celowej,
 4. w sprawie projektu dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i szkół specjalnych do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych mających siedzibę na terenie powiatu słupskiego,
 5. w sprawie zmian w budżecie Powiatu Słupskiego na 2017 rok,

12. Sprawozdania z prac  komisji Rady Powiatu Słupskiego za 2016 rok.

13. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.

14. Wnioski i oświadczenia radnych.

15. Zakończenie sesji.

                                                                                                                      Przewodniczący Rady

                                                                                                                              Jan Olech

Konkurs plastyczny "Wielkanoc na Pomorzu"

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Kończewie zaprasza uczniów do udziału w XVIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Wielkanoc na Pomorzu”.                                                                                                                                                                                                                                                   

Cele konkursu:

- poznanie tradycji różnych kultur zamieszkujących Pomorze;

- kultywowanie zwyczajów wielkanocnych;

- rozbudzanie wyobraźni i fantazji twórczej dziecka;

- rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi.

 

Uczestnicy:

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów woj. pomorskiego.

Kategorie wiekowe:

kl. 0 – III szkoła podstawowa,

kl. IV – VI szkoła podstawowa,

kl. I – III  gimnazjum.

 

Kategorie plastyczne: pisanka, palma wielkanocna, kartka wielkanocna, stroik świąteczny.

Praca może być wykonana zbiorowo (klasa, świetlica). Całemu zespołowi zostanie przyznana jedna nagroda wartości  równoważnej nagrodom indywidualnym. Nagrody zostaną przyznane w każdej kategorii plastycznej. W przypadku kartek świątecznych w grupie wiekowej kl. IV-VI szkoła podstawowa i kl. I-III gimnazjum. Oceniane będą kartki do rozmiaru A5.                                                                                                                                                       

W grupie wiekowej kl. 0 – III szkoła podstawowa - dopuszczono format prac dowolnej wielkości.                                                

Ze względu na ogromną ilość nadsyłanych kartek organizatorzy proszą o dokonanie wstępnej selekcji wykonanych prac.

Przy ocenie zostaną uwzględnione: samodzielność wykonania, estetyka, oryginalność pomysłu, kreatywność, zgodność treści, charakteru i formy z tradycjami wielkanocnymi.

 

W konkursie nie będą brane pod uwagę prace zawierające gotowe elementy dekoracyjne (sztuczne kwiatki, ptaszki, koszyczki,  itp.). Każda praca powinna być opisana wg wzoru przewidzianego przez organizatora konkursu.

 

Organizatorzy proszą o solidne przymocowanie karteczek z danymi ucznia (pełne imię uczestnika i opiekuna konkursu oraz określenie szkoła podstawowa/gimnazjum – wydruk komputerowy).

 

Prace należy dowieźć lub przesłać do 24 marca 2017 r. na adres:

 

zkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego

Kończewo

ul. Szkolna 1

76 – 251 Kobylnica

(tel./fax 0 59-846-23-85)

www.spkonczewo.kobylnica.pl

szkola_konczewo@poczta.onet.pl

 

Konkurs zostanie rozstrzygnięty 29 marca 2017 r. (Jury - pracownicy Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku). Podsumowanie konkursu: wernisaż i wręczenie nagród nastąpi 4 kwietnia o godz.1200 w sali gimnastycznej szkoły. Wyniki konkursu  zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły, laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie.    

Po wręczeniu nagród przewidziana jest wystawa pokonkursowa w gmachu Starostwa Powiatowego w Słupsku

Organizatorzy nie przewidują zwrotu nadesłanych prac.

Prace zawierające niepełne dane, brak podpisu rodzica lub opiekuna, wykonane w innym formacie niż przewiduje regulamin konkursu, a także przesłane po wyznaczonym terminie nie będą podlegały ocenie. Prace konkursowe przechodzą na własność organizatora.

 

Współorganizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.

 

 • autor: CER, fot. J. Maziejuk, data: 2017-02-14

SGR zaprasza przedsiębiorców na specjalistyczne konsultacje

Słowińska Grupa Rybacka zaprasza przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem dotacji na rozwój działalności gospodarczej w bieżącym naborze wniosków na specjalistyczne konsultacje z zakresu finansowych załączników do wniosków.

Konsultacje odbędą się 17 lutego br. (piątek) w godzinach 10:00 do 14:00 w siedzibie SGR przy ul. Usteckiej 8 w Przewłoce.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc oraz zapisy na konkretne godziny, osoby zainteresowane skorzystaniem z konsultacji proszone są o wcześniejszy kontakt na adres: biuro@sgr.org.pl lub pod nr tel.: 516 559 181.

 • autor: SGR, data: 2017-02-14

Informacja Starosty Bytowskiego dotycząca procedury utworzenia listy rzeczoznawców majątkowych

Wirtualny spacer po Warcinie!

Bałtycka Biblioteka Cyfrowa zaprasza na wycieczkę do Warcina. Kojarzy się ono ze wspaniałym Technikum leśnym, ale i z historią Otto von Bismarcka. Wizyta rozpoczyna się w sali kominkowej, w której przeredagowana została depesza emska - "zapalnik" wojny z 1870 roku pomiędzy Francją a Prusami. Zapraszamy też na spacer po jesiennym parku pałacowym oraz do obejrzenia z zewnątrz Pałacu i Wozowni. W tej ostatniej, w lipcu 2005 roku, odnaleziono zapiski - przypisuje się je Żelaznemu Kanclerzowi oraz jego wnukowi Nicolausowi von Bismarck (https://www.facebook.com/BBCyfrowa/posts/10153173794607509 ).

 

Cała wirtualna wycieczka do obejrzenia w Bałtyckiej Bibliotece Cyfrowej:

http://bibliotekacyfrowa.eu/dlibra/publication/60332

 • autor: CER Słupsk , data: 2017-02-14

Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

Dziś o godzinie 10.00 w Starostwie Powiatowym w Słupsku odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy.

 • autor: Fot. AK

Uroczysta gala z okazji 25- lecia Fundacji "NADZIEJA"

10 lutego br. w Polskiej Filharmonii Synfonia Baltica w Słupsku odbyła się uroczysta Gala zorganizowana z okazji 25- lecia powstania Fundacji "NADZIEJA". W trakcie uroczystości zostały wręczone Statuetki Przyjaciel Nadziei, dla osób które wspierają  i pomagają Fundacji, a przede wszystkim jej Podopiecznym.

Wśród wyróżnionych znalazło się także Starostwo Powiatowe w Słupsku, które podczas Gali reprezentował Starosta Słupski Zdzisław Kołodziejski.

Spotkanie uświetnił występ Bogusława Morki i Iwony Kaczmarek z Orkiestrą pod dyrekcją Bohdana Jarmołowicza.

Fundacja dla Dzieci Niepełnosprawnych "NADZIEJA" w Słupsku prowadzi swoją działalność nieprzerwanie od 1992 roku. Została ustanowiona przez Fundatorów umową, zawartą w formie aktu notarialnego, 22 listopada 1991 roku z inicjatywy 13 osób, które wchodzą w skład Komitetu Fundatorów- organu nadzorczego Fundacji. Aktualnie Komitet Fundatorów składa się z 13 osób, w tym 9 członków założycieli i 4 członków wspomagających.

 • autor: PJ, fot. PJ, data: 2017-02-13

VII Bal Integracyjny dla Dzieci oraz przedstawienie Grupy Teatralnej "ZaRadni"

Cała plejada znanych i lubianych postaci bajkowych uczestniczyła w balu integracyjnym w minioną sobotę w Jezierzycach. Zebrani, czyli blisko 400 dzieci z całej gminy, mieli okazję obejrzeć kolejne, w tym roku już siódme, widowisko pod tytułem „Jak ufoludek w sklepie z zabawkami wylądował” w reżyserii Hajki Święch. Nie zabrakło wśród nich wróżek, księżniczek, ale także Asterixa wraz z Obeliksem oraz Freda Flinstona, który z przyjacielem Barneyem przybył swoim pojazdem. Pojawili się też Zorro wraz z Garcią, Batmana, Kapitan Hook, Rumcajs i postacie z wielu innych bajek.  Wszyscy oni starali się pomóc Ufoludkowi, którego statek uległ rozbiciu w czasie powrotu na jego planetę. Widzowie byli tak zadowoleni, że gdy na scenie pojawiali się kolejni aktorzy, to wzbudzało to radosny aplauz i gromkie owacje.

W końcu zjawił się także Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom słodkie upominki. Nie był to koniec atrakcji. Po krótkiej przerwie rozpoczęła się zabawa taneczna poprowadzona przez nauczycieli Zespołu Szkół w Redzikowie.

Bal integracyjny zorganizowali: Stowarzyszenie „Dobre Serca”, Gmina Słupsk, oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim osobom i instytucjom, które zaangażowane były w organizaję tego przedsięwzięcia, w tym dla Zakładu Gospodarki Komunalnej, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Spółdzielni Socjalnej Bociek, Zespołu Szkół w Redzikowie oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 • autor: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk, fot. Jan Maziejuk, data: 2017-02-13

Powiatowy Urząd Pracy zaprasza na spotkania informacyjne

Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku, wraz z Gminami Powiatu Słupskiego, zaprasza na spotkania informacyjne dla lokalnych przedsiębiorców.

 • autor: PUP Słupsk, data: 2017-02-09

Spotkanie informacyjne w Dębnicy Kaszubskiej: „Wsparcie przedsiębiorców w perspektywie finansowej 2014-2020”

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne organizowane w dniu 21 lutego 2017 r. poświęcone możliwościom pozyskania wsparcia ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2014-2020 przez przedsiębiorców.

W programie spotkania m.in.:

 • Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców w latach 2014-2020:
  -  wsparcie UE na inwestycje przedsiębiorstw
  - ​ Inteligentne Specjalizacje
  -  zagadnienie pomocy publicznej w projektach przedsiębiorców
  -  formy wsparcia
 • Wsparcie dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020:
  -  Poddziałanie 2.2.1. „Inwestycje profilowane wsparcie dotacyjne”
  -  Działanie 2.3. „Aktywność eksportowa”
  -  Pozostałe możliwości pozyskania dofinansowania w ramach RPO WP
 • Inne możliwości wsparcia dla przedsiębiorców:
  -  Krajowe Programy Operacyjne
  -  Instrumenty finansowe 
  -  Powiatowe Urzędy Pracy
 • Źródła informacji o Funduszach Unii Europejskiej.

Miejsce i termin spotkania: 

Spotkanie odbędzie się we wtorek 21 lutego 2017 r. w Urzędzie Gminy w Dębnicy Kaszubskiej, 
ul. Zjednoczenia 16a, w godz. 10:00-12:15.

Zgłoszenia:

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest przesłanie do dnia 20 lutego 2017 r. wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: slupsk.pife@pomorskie.eu lub zgłoszenie telefoniczne pod numerem: 59 84 68 114 lub 59 84 68 115. Otrzymanie potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia jest równoznaczne z wpisaniem na listę uczestników spotkania.

Kontakt:

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku, tel.: (59) 84 68 114; (59) 84 68 115

Więcej informacji:

http://pomorskiewunii.pl/-/spotkanie-informacyjne-w-debnicy-kaszubskiej-wsparcie-przedsiebiorcow-w-perspektywie-finansowej-2014-2020-

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. 

Projekt współfinansowany z Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!

 • autor: PIFE Słupsk, data: 2017-02-08

Koncert zespołu KULT w Kępicach!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kępice serdecznie zaprasza na koncert zespołu KULT, który odbędzie się 3 marca br. w Sali Widowiskowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kępice o godzinie 20.00. 

Bilety w przedsprzedaży można nabyć (w cenie 90 zł) w:

 • Kępicach (Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kępice, ul. M.Buczka 1; od poniedziałku tj. 06.02. godz. 12.00. Istnieje możliwość kupienia biletu przez dokonanie wpłaty na konto Biblioteki 38 9315 1043 0042 6666 2000 0010​ z dopiskiem KULT i odebranie go w dniu koncertu),

 

 • Słupsku (WMC Systemy Informatyczne, Galeria Podkowa II piętro; od wtorku tj. 07.02.),

 

 • Miastku (KasCom Systemy Sprzedaży ul. Wybickiego 53g, od wtorku tj. 07.02.),

 

 • Bytowie (Bytowskie Centrum Kultury, ul. Wojska Polskiego 12; od czwartku tj. 09.02.).Więcej informacji pod nr tel.: 59 857 68 70.

 • autor: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kępice, data: 2017-02-08

Zapisy do turnieju o Puchar Wójta Gminy Potęgowo!

Do piątku 10 lutego trwają zapisy drużyn chętnych do udziału w I Otwartym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Potęgowo. Turniej odbędzie się 25 lutego (sobota) od godz. 9:00 w hali Zespołu Szkół w Potęgowie.

Po raz pierwszy turniej rozgrywany będzie w formule otwartej, czyli także dla graczy spoza gminy Potęgowo. W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy, którzy nie są zrzeszeni w klubach sportowych powyżej „A” klasy. Każda drużyna składa się  maksymalnie z 10 osób. Regulamin rozgrywek poniżej.

Zapisy drużyn do 10 lutego prowadzi pani Anna Basarab (Urząd Gminy, tel. 59 811 50 72, pokój nr 6). Wpisowe do turnieju wynosi 100zł. Wpłaty na konto nr: 38 9315 0004 0016 7833 2000 0010 z dopiskiem "nazwa drużyny - wpisowe na turniej".

Szczegółowe informacje o turnieju pod numerem tel. 501 290 675 lub 883 355 028.

Współorganizatorem imprezy jest KS „Potęgowo”. Szczegółowy regulamin na stronie www.potegowo.pl

 • autor: Gmina Potęgowo , data: 2017-02-07

Współpraca z powiatem kieleckim

2 lutego br., w Sali Audytoryjnej Starostwa Powiatowego w Kielcach doszło do uroczystego podpisania listu intencyjnego w sprawie współpracy pomiędzy powiatem kieleckim (województwo świętokrzyskie) a powiatem słupskim (województwo pomorskie).

W spotkaniu, którego gospodarzem był starosta kielecki Michał Godowski, uczestniczyli – wicestarosta - Zenon Janus oraz członkowie Zarządu Powiatu w Kielcach Bogdan Gierada, Marek Kwiecień i Józef Szczepańczyk. Powiat słupski reprezentowany był przez Zdzisława Kołodziejskiego – starostę słupskiego, Rafała Konona – wicestarostę oraz Pawła Lisowskiego – członka Zarządu Powiatu Słupskiego.

Planowana współpraca pomiędzy powiatami ma obejmować  wymianę doświadczeń samorządowych, promocję walorów naturalnych i edukacji, w tym wymianę młodzieży szkolnej, ochronę zdrowia, zaspokajanie potrzeb osób zagrożonych społecznym i zawodowym wykluczeniem.

Jak zauważał starosta słupski, wybór powiatu partnerskiego był jednoznaczny. – Samorząd powiatu w Kielcach to dobry i dobrze zarządzany samorząd. Czytamy rankingi, widzimy, że warto uczyć się od liderów. Chcemy rozwinąć kontakty między organizacjami sportowymi czy instytucjami aktywnymi w dziedzinie kultury. Liczymy na współdziałanie przy rozwoju kontaktów między ośrodkami wspierania przedsiębiorczości i przedsiębiorstwami. Mamy specjalną strefę ekonomiczną, w której znajduje się sporo ciekawych firm.  Może któraś zdecyduje się zlokalizować swój oddział w powiecie kieleckim. Niczego nie wykluczamy. Chcemy współpracować z organizacjami zajmującymi się turystyką. Liczymy na wymianę doświadczeń i współdziałanie w zakresie ochrony środowiska naturalnego – powiedział starosta słupski.

Starosta Zdzisław Kołodziejski chciałby na wzór partnerskiego samorządu usprawnić pracę wydziału komunikacji. - W naszym powiecie nie mamy np. filii wydziału komunikacji. Mieszkańcy muszą pokonywać czasami 40 km ze swoich miejsc zamieszkania do urzędu. Za to mamy przedstawicieli w gminach jeśli chodzi o urzędy pracy. Mamy dobre doświadczenia w prowadzeniu domów pomocy społecznej, których na swoim terenie mamy cztery - mówił w dniu podpisania porozumienia starosta. - Stawiamy na wymiany grup młodzieżowych i współpracę szkół - dodał.

 • autor: Starostwo Powiatowe w Kielcach, data: 2017-02-03
 • autor: Fot.Starostwo Powiatowe w Kielcach

Konkurs na wiersze!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów im. Stanisława Czernika zaprasza do wzięcia udziału w XI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Stanisława Czernika.  Wydarzenie jest formą upamiętnienia patrona placówki.

Główne cele konkursu to: rozbudzenie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji, promocja talentów literackich, podkreślenie aktualności autentyzmu i swoistości Ostrzeszowa w okresie międzywojennym. Wydarzenie ma charakter otwarty i jest  skierowane  do wszystkich piszących.  Organizator nie ogranicza tematyki utworów.

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie pocztą lub dostarczenie osobiście zestawu wierszy (maszynopis/ wydruk komputerowy) zawierającego maksymalnie 3 utwory w 4 egzemplarzach oraz płytę CD z elektronicznym zapisem wierszy. Jeden autor może przekazać tylko jeden zestaw wierszy.  Nie należy zgłaszać utworów wcześniej publikowanych i nagradzanych.

Wiersze można przesłać do 31 marca 2017 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów, pl. Borek 17, 63-500 Ostrzeszów.  

Nadesłane prace zostaną ocenione w czterech kategoriach wiekowych:  dzieci do lat 11, dzieci i młodzież w wieku: 12-15 lat, młodzież w wieku 16-19 lat, dorośli powyżej 19 lat.  Organizator  zapewnia nagrody finansowe (dla kat. IV), rzeczowe (kategorie I - III) oraz nagrody specjalne (w formie rzeczowej) za utwory związane z: Ostrzeszowem i ziemią ostrzeszowską oraz postacią i działalnością Stanisława Czernika. Oceny wierszy  dokona kompetentne jury.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć  na stronie internetowej pod adresem: www.bp.ostrzeszow.pl /zakładka: XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Czernika/ lub pod numerem tel. 62/ 730 33 89 oraz adresem e-mail: biblioteka@bp.ostrzeszow.pl.

Organizacja konkursu jest sposobem na upamiętnienie postaci Stanisława Czernika na ziemi ostrzeszowskiej. Tradycje wydarzenia sięgają 1986 r., kiedy to odbyła się jego pierwsza, wtedy lokalna edycja. W kolejnym roku konkurs objął już całą Polskę i po jego rozstrzygnięciu wydano pierwszy zbiór wierszy laureatów pt. „Otwieranie samotności”. Następnie nastąpiła siedmioletnia przerwa z przyczyn finansowych. W międzyczasie w 1990 r. ogłoszono III Konkurs Poetycki „Jednego wiersza” o zasięgu wojewódzkim, a dopiero w 1997 r. odbył się II Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Czernika, na który zgłosiło się ponad 680 osób z całej Polski. Od tego momentu  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów zaprasza cyklicznie do wzięcia udziału w coraz bardziej popularnym i cenionym konkursie poetyckim, którego pokłosie stanowią wydawane tomiki wierszy osób nagrodzonych.

Stanisław Czernik (1899 r. - 1969 r.) był pedagogiem, poetą, prozaikiem, twórcą kierunku w poezji zwanego autentyzmem, a także badaczem folkloru i tłumaczem.  W swym programie poezji autentycznej  zalecał odcięcie się od zagranicznych kierunków poetyckich i wniesienie do twórczości  tego, co rodzime, co wyrosłe z ludu, z polskiej wsi, eksponowanie w wierszach autentycznych przeżyć ubranych w niepowtarzalną formę.  

 • autor: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów, data: 2017-02-03

PROGRESJA ROZGRZEWA!

Już po raz trzeci Fundacja Progresja zaprasza mieszkańców Słupska na akcję „Fundacja rozgrzewa”. W dniu 8 lutego br. (środa) od godziny 10:00 na ul. Wojska Polskiego (róg Sienkiewicza) będzie ustawiony punkt, w którym na mieszkańców czekać będzie Zespół organizacji. Każdy będzie mógł skosztować gorącej zupy, chleba ze smalcem lub rozgrzać się gorącą kawą i herbatą. Dodatkowo atmosferę podgrzeje Grupa ogniowa swoim pokazem.

 

Serdecznie zapraszamy!

 • autor: Fot. Fundacja Progresja , data: 2017-02-03

Słowińska Grupa Rybacka zaprasza przedsiębiorców na szkolenie z wypełniania biznesplanów

Słowińska Grupa Rybacka organizuje szkolenie z wypełniania biznesplanów składanych w ramach naboru na rozwijanie działalności gospodarczej. Szkolenie odbędzie się 10 lutego (piątek) od godzinie 10:00 w siedzibie Słowińskiej Grupy Rybackiej przy ul. Usteckiej 8 w Przewłoce.

Liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób, dlatego należy zgłosić swój udział telefonicznie pod nr 516 559 181 lub mailowo na adres biuro@sgr.org.pl. W przypadku dużego zainteresowania ustalony zostanie termin kolejnego szkolenia.

 • autor: Ewelina Laskowska, SGR, data: 2017-02-02

Cykl piłkarskich turniejów dla dzieci w Potęgowie!

Już po raz trzeci młodzieżowy klub piłkarski KS Potęgowo, przy wsparciu Gminy Potęgowo, organizuje cykl turniejów dla dzieci, które rozgrywane będą przez kolejne trzy soboty lutego (4, 11 oraz 18 lutego br.). Na hali Zespołu Szkół w Potęgowie zobaczymy niemal 270 zawodników i zawodniczek.

Pierwszy turniej dla rocznika 2008 i młodsi odbędzie się w sobotę 4 lutego. Rozpoczęcie turnieju o godzinie 10:00. W zmaganiach udział potwierdziły: KS Potęgowo ( z racji gospodarza wystawia 2 zespoły), Byki Słupsk, KS Damnica, Błękitni Łęczyce, Młode Orły Łeba, Dębnickie Orły Dębnica Kaszubska.

Tydzień później 11 lutego o godz. 9:00 rozpocznie się drugi z trzech turniejów o Puchar Prezesa KS Potęgowo. Tym razem do rywalizacji przystąpi rocznik 2006/2007. W turnieju zagrają cztery drużyny z powiatu słupskiego: 2xKS Potęgowo, Byki Słupsk, Dębnickie Orły Dębnica Kaszubska; trzy drużyny z powiatu lęborskiego: Lew Lębork, LKS Łebunia, Chrobry Charbrowo; dwa zespoły z powiatu wejherowskiego: Huzar Choczewo, Błękitni Łęczyce; oraz "rodzynek" z powiatu szczecineckiego: Hubertus Biały Bór.

Trylogię z młodzieżową piłką graną w Potęgowie zamknie turniej rocznika 2004/2005, który rozpocznie się 18 lutego o godz. 10:00. Chęć przystąpienia do rywalizacji potwierdziły: 2xKS Potęgowo , Szansa Siemianice, Echo Biesowice, Lipniczanka Lipnica, Młode Orły Łeba oraz Dolina Speranda Gałąźnia Wielka.

Organizatorzy przygotowali szereg drużynowych i indywidualnych wyróżnień. W trakcie zawodów pojawi się widowiskowa nowość - nagradzana indywidualnie, specjalna konkurencja techniczna, wzorowana na telewizyjnym show piłkarskim.  Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

 • autor: Gmina Potęgowo , data: 2017-02-01
  • autor: Fot. KS Potęgowo

XXVI Sesja Rady Powiatu Słupskiego

W dniu wczorajszym (31 stycznia br.) odbyła się sesja Rady Powiatu Słupskiego. Była to krótka sesja, zwołana w trybie tzw. nadzwyczajnym, na wniosek zarządu powiatu.

Uchwały, które podejmowali radni:

 1. W sprawie zawarcia umowy partnerskiej z Gminami Główczyce i Potęgowo na realizację  zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1179G na terenie Gminy Główczyce  i Potęgowo”,
 2. W sprawie zawarcie umowy partnerskiej z Gminą Słupsk na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1019G Głobino – Kusowo”,
 3. W sprawie zmian w budżecie Powiatu Słupskiego na  2017 rok,
 4. W sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej.
 • autor: PL, fot. J. Maziejuk, data: 2017-02-01

Śniadanie podatkowe: Krajowa Administracja Skarbowa oraz zmiany w VAT

Zaproszenie na śniadanie podatkowe

w Słupskim Inkubatorze Technologicznym

w dniu 15.02.2017r.

pn. „Krajowa Administracja Skarbowa

oraz zmiany w VAT od 01.01.2017

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Deloitte i Słupską Izbą Przemysłowo-Handlową zapraszają przedsiębiorców do udziału w śniadaniu podatkowym, poświęconym najistotniejszym zmianom w przepisach prawa podatkowego na rok 2017.

Podczas spotkania eksperci Deloitte omówią następujące tematy:

 1. Krajowa Administracja Skarbowa – reforma struktur z perspektywy podatnika
 2. Zmiany w VAT od 1 stycznia 2017 oraz Jednolity Plik Kontrolny

Spotkanie będzie bardzo dobrą okazją do wymiany doświadczeń, dyskusji oraz nawiązania nowych kontaktów przy wspólnym śniadaniu.

 

Termin: 15 lutego 2017r. godz. 9:45-14:00

Miejsce: Słupski Inkubator Technologiczny, 76-200 Słupsk, ul. Portowa 13 B

Organizatorzy: Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Deloitte.

Partnerzy: Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa

 

Program

9:45 - 10:00

Rejestracja gości

10:00 - 10:05

Powitanie gości

10:05 - 12:00

Krajowa Administracja Skarbowa – dr Joanna Zawiejska-Rataj – radca prawny, starszy menedżer w Deloitte Doradztwo Podatkowe

12:00 - 12:10

Przerwa kawowa

12:10 - 14:00

Zmiany w VAT – Joanna Brylowska – project manager w Deloitte Doradztwo Podatkowe

14:00

Zakończenie spotkania

 

Rejestracja elektroniczna

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednakże konieczna jest uprzednia rejestracja online poprzez stronę: Śniadanie podatkowe: Krajowa Administracja Skarbowa oraz zmiany w VAT

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Z jednej firmy w spotkaniu mogą wziąć udział max. 2 osoby. 

Prelegenci

Dr Joanna Zawiejska-Rataj, starszy menedżer w dziale Doradztwa Podatkowego w Poznaniu, licencjonowany doradca podatkowy, radca prawny oraz doktor prawa, w Deloitte od 2005 r. Zajmuje się m.in. projektami z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych, jak również postępowaniami podatkowymi.

Joanna Brylowska, project manager w dziale Doradztwa Podatkowego w Gdańsku. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Joanna posiada pięcioletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym. Specjalizuje się przede wszystkim w zagadnieniach związanych z podatkiem akcyzowym oraz podatkiem od towarów i usług.

Firma

Zachęcamy Państwa do bezpłatnej subskrypcji Deloitte w zakresie informacji
o zmianach w prawie i podatkach: www.deloitte.com/pl/subskrypcje

Lista aktualnych wydarzeń: http://wydarzenia.deloitte.pl/

Deloitte w Polsce jest częścią międzynarodowej sieci Deloitte Touche Tohmatsu, zaliczającej się do „Wielkiej Czwórki” światowych firm doradczych i jest najszybciej rozwijającą się spośród nich. Deloitte świadczy usługi w zakresie doradztwa podatkowego, audytu i rachunkowości, doradztwa prawnego, księgowego i inwestycyjnego, a także specjalistyczne usługi doradztwa gospodarczego oraz kompleksowe doradztwo personalne i usługi aktuarialne. Na całym świecie zatrudniamy ponad 200 000 specjalistów w ponad 150 państwach.

Deloitte w Polsce świadczy usługi doradztwa podatkowego od 1990r. Dziś jesteśmy jedną z największych spółek doradztwa podatkowego na rynku. Nasz zespół tworzy ponad 400 specjalistów, w tym doradców podatkowych, radców prawnych i adwokatów.

Do naszych Klientów należą największe polskie przedsiębiorstwa oraz działające w Polsce firmy zagraniczne. Stworzyliśmy największą spośród firm doradztwa podatkowego sieć biur – obsługujemy naszych Klientów w Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Poznaniu Wrocławiu i Rzeszowie.

Więcej informacji na stronie: www.deloitte.com/pl  

Kontakt do organizatorów

 

Deloitte

Iwona Urbańska
Tel.: 601 619 537, e-mail: iurbanska@deloittece.com

www.deloitte.com/pl  

 

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.,
Zespół ds. Promocji i Pozyskiwania Inwestorów

Tel. 59 840 11 73, e-mail: promocja@parr.slupsk.pl       

www.sse.slupsk.pl

Polub nas: Facebook.com/SlupskSEZ

 

 

 • autor: PARR S.A. Słupsk, data: 2017-01-31

Otwarcie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach.

30 stycznia 2017 r. w Sycewicach Starosta Słupski Zdzisław Kołodziejski, Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński, dyrektor Oddziału Pomorskiego PFRON oraz biskup pomocniczy koszalińsko – kołobrzeski Krzysztof Zadarko dokonali uroczystego otwarcia pierwszego w powiecie słupskim warsztatu terapii zajęciowej. O inicjatywie oraz etapach jego powstawania opowiedział dyrektor Caritasu Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej ks. Tomasz Roda.

Warsztat terapii zajęciowej jest wyodrębnioną organizacyjnie i finansowo placówką stwarzającą osobom niepełnosprawnym niezdolnym do podjęcia pracy możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia. Dzięki wspólnej inicjatywie Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej, Powiatu Słupskiego oraz Gminy Kobylnica w budynku parafii rzymskokatolickiej w Sycewicach utworzono warsztat dla 25 osób niepełnosprawnych, które w orzeczeniu posiadają wskazanie do rehabilitacji w formie terapii zajęciowej.

W uroczystości otwarcia udział wzięli uczestnicy warsztatów wraz z opiekunami, którzy nie kryli zadowolenia z oferty przygotowanej dla nich. W ramach warsztatu funkcjonować będą pracownie: informatyczna, krawiecka, gospodarstwa domowego, plastyczna i muzykoterapii oraz stolarsko – rzemieślniczo – ślusarska. Prowadzona terapia zmierzać będzie do rozwijania u osób niepełnosprawnych umiejętności wykonywania czynności życia codziennego, podstawowych sprawności psychofizycznych oraz umiejętności zawodowych umożliwiających uczestnictwo w szkoleniu lub w dalszej perspektywie podjęcie pracy. Uczestnicy na zajęcia dowożeni będą z miejsca zamieszkania środkami transportu pozostającymi w dyspozycji jednostki. Warsztat prowadzony jest przez Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej, a jego działalność w 90%-ach będzie finansowana ze środków PFRON, natomiast 10% kosztów poniesie powiat. 

Prace inwestycyjne związane z uruchomieniem warsztatu sfinansowane zostały głównie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

 • autor: U. Dąbrowska, fot. Jan Maziejuk, data: 2017-01-31

Spotkanie z przedstawicielami środowisk seniorów z terenu powiatu słupskiego

Dziś w Starostwie Powiatowym w Słupsku odbyło się spotkanie z przedstawicielami środowisk seniorów oraz instytucji działających na rzecz seniorów z terenu powiatu słupskiego.

Podczas spotkania Tadeusz Adomejtis, pełnomocnik marszałka województwa pomorskiego ds. polityki senioralnej, przedstawił temat związany z polityką senioralną w naszym województwie. Ponadto celem spotkania było omówienie usługi powszechnej Teleopieki, jako systemu wspierającego opiekę senioralną na terenie powiatu słupskiego.

Po spotkaniu miała miejsce konferencja prasowa, której tematem był  powiatowy system opieki senioralnej. Teleopieka jako nowoczesna forma wsparcia dla seniorów w powiecie słupskim.

W konferencji udział wzięli m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz (minister pracy i polityki społecznej w latach 2011-2015) oraz Krzysztof Trawicki (wicemarszałek woj. pomorskiego).

 

 • autor: PL, fot. J. Maziejuk, data: 2017-01-30

Gospodarowanie nieruchomościami w powiecie słupskim

Starosta Słupski ubiegły rok rozpoczął rekordową sprzedażą nieruchomości, stanowiącej własność Skarbu Państwa. W drodze ustnego przetargu nieograniczonego nieruchomość położona przy ul. Marynarki Polskiej w Ustce (budynek po byłej Izbie Celnej w Gdyni) sprzedana została za 2.210.000,00 zł.

Niewątpliwym sukcesem Powiatu Słupskiego jest z pewnością ciągły rozwój rynku sprzedaży nieruchomości. Wraz ze wzrostem popularności naszego regionu odnotowano wzrost sprzedaży w nadmorskiej miejscowości turystyczno-wypoczynkowej Dębina. Łącznie w gminie wiejskiej Ustka sprzedano 11 działek stanowiących własność Powiatu Słupskiego, z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną oraz usługową, za łączną kwotę 608 173,50 zł brutto. Średnia cena za metr wyniosła od 36 do 45 zł. Najwyższa osiągnięta w przetargu kwota za działkę 0,2000 ha to 129 150,00 zł.  W mieście Ustka zbyto 2 działki  o łącznej powierzchni 0,1221 ha przy ul. Rumiankowej, które zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego pn. ,,Kwiatowa i okolice” poszerzą strefę domów jednorodzinnych. Po sprzedaży tych nieruchomości Powiat wzbogacił się o 82 619,00 zł.

Od lat w Powiecie zauważalny jest rozwój zabudowy mieszkaniowej, stąd też nie ustaje napływ wniosków dotyczących zezwoleń w sprawach wyłączeń z produkcji rolnej działek, głównie w gminach nadmorskich i obrębach ościennych Słupska.

Powiat Słupski wynajmuje lokale użytkowe w budynku położonym przy ulicy Sienkiewicza 20 w Słupsku. Oferowane przez samorząd stawki czynszu są konkurencyjne w stosunku do innych wynajmujących na terenie miasta, stąd zainteresowanie nawet pośród usługodawców z branży fryzjerskiej czy kosmetycznej. Warto dodać, że są jeszcze wolne lokale do wynajęcia w roku 2017. Ponadto prowadzona jest tam m.in. działalność w zakresie pomocy społecznej (PCPR), a także darmowa pomoc prawna dla mieszkańców Powiatu.

Zarząd Powiatu Słupskiego podjął działania mające na celu zagospodarowanie budynku, położonego w Ustce przy ulicy Marynarki Polskiej 12c na stacjonowanie wodnego zespołu ratownictwa medycznego Stacji Pogotowia Ratunkowego w Słupsku.

W 2016 roku nasz samorząd we współpracy z Miastem Słupsk prowadził rozmowy związane z zagospodarowaniem terenu „Górki Narciarza”, którą pozyskał od Lasów Państwowych. 

W Starostwie Powiatowym w Słupsku prowadzone są także postępowania dotyczące ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości przez udzielenie zezwolenia na zakładanie i przeprowadzenie na nieruchomościach ciągów drenażowych, przewodów i urządzeń służących do przesyłania lub dystrybucji płynów, pary, gazów i energii elektrycznej oraz urządzeń łączności publicznej i sygnalizacji, a także innych podziemnych, naziemnych lub nadziemnych obiektów i urządzeń niezbędnych do korzystania z tych przewodów i urządzeń, jeżeli właściciel lub użytkownik wieczysty nieruchomości nie wyraża na to zgody. Ograniczenie to następuje zgodnie z planem miejscowym. W 2016 roku Starosta prowadził ponad 40 takich postępowań, związanych przede wszystkim z realizacją zadania pod nazwą „Budowa stacji 110/15 kV GPZ Rowy, budowa napowietrznej dwutorowej linii 110 kV, budowa powiązań istniejącej sieci SN z projektowanym GPZ Rowy, stacji kontenerowej 15/0,4 kV, powiązań istniejącej sieci nn z nową stacją 15/0,4 oraz zasilania rezerwowego potrzeb własnych GPZ Rowy”. Dzięki wyżej opisanej inwestycji poprawi się bezpieczeństwo energetyczne na obszarze gminy Ustka.

W roku bieżącym prowadzone były czynności, w zakresie regulowania stanów prawnych zarówno dróg powiatowych jak i krajowych poprzez zamianę, darowiznę, wykup i sprzedaż oraz nabycie z mocy prawa w związku z wydawaniem przez Starostę decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowych. Działania te są częścią procesów inwestycyjnych w zakresie modernizacji infrastruktury drogowej.

Starosta Słupski działa na dwóch płaszczyznach z zakresu gospodarowania nieruchomościami Powiatu oraz w imieniu Skarbu Państwa. Do realizacji tych celów potrzebna jest współpraca z wieloma podmiotami takimi jak m.in. Areszt Śledczy, Urząd Morski, Oddział Straży Granicznej, policja czy wojsko. Wymienione wyżej działania są częścią działalności Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, któremu w wyniku całorocznej działalności udało się zrealizować dochody Powiatu na poziomie 1 861 680,82 zł, a Skarbu Państwa 4 700 050,50 zł.           

 • autor: Wydział Gospodarki Nieruchomościami, data: 2017-01-30

Zaproszenie na XXVI sesję Rady Powiatu Słupskiego

Uprzejmie zapraszam na XXVI sesję Rady Powiatu Słupskiego, którą zwołuję zgodnie z art. 15 ust. 1 i 7 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2016 r. poz. 814 z późn. zm.) na dzień 31 stycznia 2017 roku (wtorek) o godz. 15.00 w sali konferencyjnej nr 202 Starostwa Powiatowego w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów 14, z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji.

2. Stwierdzenie kworum.

3. Zmiany w porządku obrad.

4. Podjęcie uchwał:

 1. w sprawie zawarcia umowy partnerskiej z Gminami Główczyce i Potęgowo na realizację  zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1179G na terenie Gminy Główczyce  i Potęgowo”,
 2. w sprawie zawarcie umowy partnerskiej z Gminą Słupsk na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1019G Głobino – Kusowo”,
 3. w sprawie zmian w budżecie Powiatu Słupskiego na  2017 rok,
 4. w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej.

5. Zakończenie sesji.

 

                                                                                                          Przewodniczący Rady

                                  

                                                                                                                      Jan Olech      

Kolejne pieniądze dla gminy Potęgowo - powstaną nowe biblioteki

Gmina Potęgowo otrzymała dotację z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zadanie pn: „Rozwój i propagowanie czytelnictwa - nowoczesne filie bibliotek na terenie gminy Potęgowo”. Kwota dofinansowania to ponad 1 mln 300 tys. zł.

W ramach zadania planuje się budowę dwóch nowych filii w Karżnicy i Warciminie oraz remonty filii bibliotecznych w Żochowie i Rzechcinie. Projekt zakłada również doposażenie  w/w filii m.in. w meble, nowoczesny sprzęt multimedialny oraz stworzenie czytelni w plenerze. Zadanie ma na celu zapewnienia większej dostępności dla mieszkańców do bibliotek oferujących usługi standardowe i ponadstandardowe tj np. organizowanie i prowadzenie zajęć rozwijających zainteresowania mieszkańców.

W ramach naboru wpłynęło 159 wniosków, z czego 14 otrzyma dofinansowanie. Realizacja planowana jest na lata 2017-2018. Koszt zadania ogółem wynosi 1 768 398,00 zł, z tego dofinansowanie  75% tj 1 326 298,00 zł. Wkład własny wynosi 442 100,00 zł z tego wkład finansowy 304 702,00, wkład w formie rzeczowej wynosi 137 398,00 zł.

 • autor: Gmina Potęgowo , data: 2017-01-30

Starosta słupski spotkał się z pracownikami służb zatrudnienia

W związku z przypadającym dzisiaj (27 stycznia) Dniem Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia- z grupą pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku spotkał się starosta słupski Zdzisław Kołodziejski. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 13-ej w sali 127 Starostwa Powiatowego, starosta uroczyście złożył pracownikom życzenia i wręczył listy gratulacyjne.

 • autor: Z. Babiarz - Zych, fot. J. Maziejuk, data: 2017-01-27

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

 • data: 2017-01-26

"M jak Morze" po raz trzeci

Wystawę plenerową „M jak Morze 3”  oglądać można od 23 stycznia br. na pierwszym piętrze Starostwa Powiatowego w Słupsku. Prezentowanych jest 20 obrazów o tematyce marynistycznej, owoce tygodniowej pracy osiemnastu twórców z całej Polski. Wystawę przygotowało Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.

III edycja pleneru malarskiego „M jak Morze” odbyła się w sierpniu ubiegło roku w Ustce. Wydarzenie zorganizował Pomorski Oddział Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Ustce.  Celem stowarzyszenia jest szerzenie działań związanych z marynistyką.

Plenery marynistyczne w Ustce są cyklicznymi spotkaniami artystów kochających morze już od lat 80. Ich prekursorem był Witold Lubiniecki, znakomity marynista, współzałożyciel Stowarzyszenia Marynistów Polskich Oddział w Ustce.

 • autor: CER Słupsk, fot. M. Smoliński, data: 2017-01-25

Słowińska Grupa Rybacka zaprasza na szkolenie

  • autor: SGR, data: 2017-01-24

XIII Bal Charytatywny

  • autor: DPS Machowinko, data: 2017-01-23

Wielkie morsowanie w Korzybiu

22 stycznia br. w Korzybiu miała miejsce kąpiel Morsów, która zgromadziła tłumy fanów pluskania się w zimnej wodzie. Wspólnie z Korzybskimi Rekinami udział w wydarzeniu wzięły także zaprzyjaźnione kluby z regionu, między innymi ze Słupska, Postomina, Darłowa i Łeby. Spotkanie rozpoczęła wspólna, obowiązkowa rozgrzewka, która była jednocześnie świetną zabawą dla zebranych. Następnie Morsy, w kolorowych strojach, rozpoczęły kąpiel. Po wyjściu z jeziora  wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na ciepły posiłek.  Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem oraz entuzjazmem ze strony zarówno uczestników, jak i osób obserwujących ich wodne igraszki.

 • autor: PJ, fot. Jan Maziejuk, data: 2017-01-23

25. Finał WOŚP w Potęgowie podsumowany!

Miło nam poinformować o sukcesie Gminy Potęgowo podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Składamy serdeczne gratulacje wszystkim zaangażowanym w tę wspaniałą akcję i także przyłączamy się do podziękowań.

Zachęcamy do lektury relacji z 25. Finału WOŚP w Potęgowie, która znajduje się poniżej:

Kolejna rekordowa zbiórka!!!

W Potęgowie zagraliśmy już po raz 14. I po raz kolejny  możemy mówić o wielkim sukcesie Naszej Gminy podczas finału WOŚP. Jak co roku, dzięki wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszy i wsparciu sponsorów, ponownie pobiliśmy rekord. W puszkach wolontariusze zebrali 13.437,48 zł, z licytacji i sklepiku udało nam się zebrać kwotę 17.064,52 zł. Razem udało nam się zebrać dla Fundacji  30.502,00 zł. Sukces możliwy był dzięki pracy 40 wolontariuszy, zbierających pieniądze do specjalnie przygotowanych puszek na ulicach naszych wiosek, ekipie pracującej w Sztabie WOŚP, który mieścił się w Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie, dzięki szczodrości sponsorów, darczyńców, uczestników aukcji, wszystkich życzliwych osób, które wsparły tegoroczną zbiórkę. Tegoroczną imprezę poprowadziły Pani Joanna Basiak i Pani Izabela Zielińska. Było wiele atrakcji, zakończonych o godz. 2000 "Światełkiem do nieba". Występy solistów i zespołów, działających przy GOK oraz licytacje przeplatały się przez cały czas trwania imprezy. Rekordy padały podczas tegorocznego finał nie tylko w Warszawie. W naszym Sztabie najdrożej udało się wylicytować obraz podarowany przez Panią Annę Dajnowicz, który osiągnął cenę 1.000zł. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także meble, orkiestrowe koszulki (najdroższa wylicytowana za 300 zł), kalendarze, talony, słodkie wypieki oraz gadżety podarowane przez sponsorów. W tym roku po raz kolejny licytowaliśmy odpalenie "Światełka do nieba", które wygrała rodzina Państwa Agnieszki i Pawła Nowickich. Zaszczyt odpalenia tegorocznych fajerwerków przypadł w udziale Panu Pawłowi. Serdecznie gratulujemy!

Wolontariusze, zbierający pieniądze do późnych godzin wieczornych, intensywnie kwestowali na ulicach Naszej Gminy, dzięki czemu zebrali w tym roku następujące kwoty:

 1. Paulina Puchalska-  1.331,37 zł
 2. Natalia Matusiak- 780,82 zł
 3. Michał Knaś- 713,49 zł
 4. Dominika Sobierańska- 573,03 zł
 5. Elżbieta Szczepańska- 571,91 zł
 6. Zofia Szóstakiewicz- 567,04 zł
 7. Dominika Dąbrowska- 544,37 zł
 8. Joanna Basiak- 532,14 zł
 9. Natalia Raba- 494,41 zł
 10. Julia Socha- 488,38 zł
 11. Maria Treder- 462,29 zł
 12. Michał Bednarek- 461,47 zł
 13. Nikola Kędra - 416,63 zł
 14. Karolina Ludwichowska- 414,55 zł
 15. Natalia Myszk- 400,90 zł
 16. Oliwia Wojciechowska- 392,33 zł
 17. Aleksandra Socha - 343,85 zł
 18. Sebastian Dudkowski- 327,25 zł
 19. Remigiusz Ciunczyk - 315,57 zł
 20. Wiktoria Celban - 283,88 zł
 21. Katarzyna Kuś- 280,36 zł
 22. Martyna Słomińska - 262,52 zł
 23. Tomasz Wasylko- 216,10 zł
 24. Joanna Celban - 216, 02 zł
 25. Olaf Wyrostkiewicz- 200,58 zł
 26. Martyna Leśniak- 190,00 zł
 27. Małgorzata Juszko- 175,95 zł
 28. Katarzyna Baran - 173,10 zł
 29. Alicja Klimecka- 162, 59 zł
 30. Paulina Ittrich- 151,00 zł
 31. Nina Kwiatkowska- 147,20 zł
 32. Dominika Toczyńska- 145,08 zł
 33. Maciej Pogoński - 136,72 zł
 34. Miłosz Skwarek- 123,84 zł
 35. Wiktoria Polak- 102, 46 zł
 36. Karolina łukaszewicz- 77,28 zł
 37. Karolina Jopek- 73,84 zł
 38. Emilia Wilczyńska - 68,55 zł
 39. Mateusz Gorlikowski- 61,44 zł
 40. Martyna Mańkowska- 57,17 zł

 

Na scenie GOK zaprezentowali się soliści i zespoły działające przy GOK: zespół "Mleczaki" przygotowany przez Panią Basię Krasnoborską w składzie: Anna Puchacz, Inka Malek, Aleksandra Socha, Neli Dziecielska, Julia Marchewka, Mateusz Kędra, Franek Wasylko, Kaja Różańska, Tosia Skwarek, Hania Ramult, Jagoda Huras, Kinga Modrzejewska, Borys Zieliński, Maja Łoś, Nadia Czekaj, Lucja Jurek, Oliwia Szmajda, Piotr Puchalski,  Zespół działający przy GOK pod kierunkiem Pana Marcina Gałązki w składzie: Nikola Kędra, Natalia Matusiak, Kinga Lemek, Kinga Szczepańska; Zespół "SAMSARA" przygotowany  przez Pana Marcina Gałązkę oraz soliści: Karolina Oszmaniec, Hubert Józefiak, Patrycja Pikuła, Nikola Kędra, Piotr Fitowski.

W trakcie imprezy wystąpił także kabaret "3/4", czyli młodzież z koła teatralnego, działającego przy GOK w składzie: Michał Müller, Jakub Ziółkowski, Hubert Szewczyk, przygotowany przez Panią Monikę Klimczyk, i zaprezentował skecz pt."Chińska Restauracja", a Remigiusz Ciuńczyk zaprosił m.in. na spotkanie z "Mariolką". Na scenie wystąpił także zespół dziecięcy "Dzwonki" z ZS w Potęgowie pod kierunkiem Pani Barbary Krasnoborskiej, Kabaret z Dąbrówna w składzie: Julia i Dominika Gołębiowskie, Dominika Sobierańska, Maja Baranowska,  Zespół młodzieżowy "STOLP", działający przy MDK w Słupsku.

Najmłodsi uczestniczyli w tańcach animacyjnych, które poprowadziła ekipa z pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie, a dzieci z grupy tanecznej, działającej przy GOK, która została przygotowana przez Panią Małgosię Węgrzyn- Kucharek zaprezentowała taneczne układy oraz zaprosiły do wspólnej zabawy. Na zakończenie naszego finałowego grania na scenie wystąpił zespół "Retro Band", działający przy GOK w Potęgowie, w składzie: Zbigniew Ulaszek, Władysław Kozłowski, Stanisław Princ, Marian Pikus, Roman Pastuszko, Zenon Fir, Andrzej Makuch.

Równocześnie, podczas występów i licytacji, Strażacy z OSP w Potęgowie czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich przybyłych, natomiast Pani Krystyna Wielgus wykonywała badania ciśnienia tętniczego oraz pomiar poziomu cukru we krwi. Przez cały dzień działał także orkiestrowy sklepik, który oferował m.in. gorące przekąski, słodycze, kawę, herbatę, pyszne ciasto i wiele innych pyszności. Dochód ze sklepiku  także wsparł orkiestrowe granie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom, zbierającym datki na terenie całej Gminy Potęgowo, a więc dzieciom i młodzieży z Zespołu Szkół w Potęgowie, Zespołu Szkół w Łupawie, nauczycielom oraz opiekunom wymienionych jednostek- Paniom Iwonie Górskiej i Monice Klimczyk, a także osobom prywatnym: Pani Joannie Celban, Michałowi Knasiowi, Pani Zofii Szóstakiewicz, Tomaszowi Wasylko, Remigiuszowi Ciuńczykowi, Elżbiecie Szczepańskiej oraz najmłodszym wolontariuszom tegorocznego finału: Frankowi Wasylko, Julii Marchewka, Oli i Julii Socha. Dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym mogliśmy zorganizować tegoroczny finał, ofiarodawcom wrzucającym datki do puszek oraz biorącym udział w licytacjach, zespołom, grupom kabaretowym, solistom, występującym podczas tegorocznego finału, dzieciom, młodzieży i dorosłym oraz instruktorom, opiekunom i nauczycielom, dzięki którym wszyscy uczestnicy tegorocznej zbiórki mieli możliwość obejrzeć przepiękne występy. Za umożliwienie zbadania ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi dziękujemy doktorowi Cezaremu Zielewskiemu oraz Pani Krystynie Wielgus - za wykonywanie tych badań. Finałowe podsumowanie puszek możliwe było dzięki: Paniom Elżbiecie Szczepańskiej, Barbarze Tutak, Jolancie Straszak, rodzinie Pradlików - Agnieszce, Aleksandrze i Robertowi, którzy wytrwale, do późnych godzin nocnych, liczyli zebrane pieniądze. Dziękujemy im za ciężką pracę. Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Potęgowo Panu Dawidowi Litwinowi za udostępnienie transportu na tegoroczny finał, strażakom z OSP w Potęgowie za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem, akustykom-  Panom Adamowi Wrońskiemu i Maciejowi Basiakowi. Za pracę w sklepiku  dziękujemy Panu Tomaszowi Wasylko, Państwu Emilii i  Arkowi Damaszk, Pani Elżbiecie Kędra.  Pani Marcie Rutkiewicz, Panu Jakubowi Rutkiewicz i Panu Władysławowi Rutkiewicz- Nikorowicz oraz animatorom z "Pałacu pod Bocianim Gniazdem" w Runowie za organizację tańców animacyjnych dla dzieci. Serdeczne podziękowania za współprowadzenie dzisiejszej imprezy Pani Izabeli Zielińskiej i Izabeli Marchewce oraz pomagającym: Justynie Wasylko, Karolinie Czerwińskiej, Kamili Młynarczyk, Beacie Lemek, Krzysztofowi Marchewce, Magdalenie Semak, Michałowi Czerwińskiemu, Sylwii Szyca.

 

Nasze tegoroczne, orkiestrowe działania wsparli finansowo:

OKTAN w Nowej Dąbrowie Pan Józef Grzenkowicz,

Pomorska Agencja Imprez Artystycznych "PAJA" w Potęgowie,

Agro East Europe Sp. z o.o. w Łupawie,

Skład Nowicki w Potęgowie,

Nadleśnictwo Łupawa w Łupawie,

Pani Marta Rutkiewicz,

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Potęgowie,

"Roltech" w Skórowie Dawid Zawadzki,

Mechanizacja Centrum Polska w Karżnicy,

ROZA Sp. z o.o. Bracia Różańscy w Nowej Dąbrowie,

Sklep „MAJA” Sylwia i Przemysław Bednarscy,

Przedsiębiorstwo Transportowe Ryszard Mikołajczyk,

Gospodarstwo Rolne Maciej Basiak

Mikołajczyk &Wielgus Transport spedycja Sp.j. w Potęgowie,

Usługi Rolnicze Marian Drożdż,

Pałac w Grąbkowie – Pani Karolina Gołębiowska, Pan Kazimierz Stępniak,

firma rodzinna Zenon Mikołajczyk i synowie w Potęgowie,

Firma POLTRANS w Potęgowie Bartosz Polut,

Agrochembud Mieczysław Szulga Jarosław Celban,

Everet Poland Tomasz Litwin,

PHU Arkadiusz Błażejewicz,

E-poNET Łukasz Ulaszek Robert Huras,

 

Wsparcie w postaci darowizn rzeczowych przekazali:

Pani Anna Dajnowicz,

Stolarz Meblowy Pan Mariusz Wasilewski z Grąbkowa,

"Zajazd Leśny Staw" Pan Marcin Jabłoński,

firma Alufenotherm Sp. z o.o. w Malczkowie,

Zakład Opieki Zdrowotnej Strojnowski i Polaczuk,

Państwo Janina i Wojciech Rębacz,

firma Raiffeisen Agro-Technika Raitech w Potęgowie,

"Nostalgia" w PoganicachDanuta Baran,

Piekarnia "Nowicki" z Godętowa Pan Rafał Nowicki,

firma CMHT w Potęgowie Tomasz Czmoch,

firma "Joanna" Ręczne Ozdabianie Świec w Grąbkowie,

Bank Spółdzielczy w Potęgowie,

firma Ulenberg w Główczycach Państwo Sylwia i Mirosław Ulenberg,

Salon Fryzjerski „Atelier” Joanna Leśniak w Potęgowie,

Zakład Fryzjerski Katarzyna Maszota w Potęgowie,

Państwo Monika i Adam Klimczyk,

Wielobranżowa Firma Handlowo-Usługowa "Mako" z Kartuz,

"Klub Seniora" w Potęgowie,

Pani Janina Gałka,

Panie Julia i Anna Saganowskie,

Państwo Ewa i Adam Malinowscy,

sklep chemiczny w Potęgowie Państwo Uzarek,

Bar Bożenka w Potęgowie,

firma POLTRANS w Potęgowie Bartosz Polut,

"Firanki u Danki" Państwo Danuta i Bogdan Brylowscy,

Strefa Relaksu Pani Anna Kościołowska,

firma "Agro Sieć" w Potęgowie,

Pani Beata Kąkel,

Pani Katarzyna Stasiuk,

Pałac pod Bocianim Gniazdem w Runowie Marta Rutkiewicz, Władysław Rutkiewicz Nikorowicz, Jakub Rutkiewicz,

Piekarnia-Cukiernia w Potęgowie Państwo Bożena i Andrzej Klassa,

firma Metryccy,

Państwo Beata i Piotr Lemek,

Przedszkole w Potęgowie,

Pani Natalia Pikuła,

Pani Lucyna Dziecielska Pałac Monbijou,

Państwo Halina i Zbigniew Ulaszek,

Pani Małgorzata Müller

Państwo Agnieszka i Paweł Nowiccy "Skład Nowicki" w Potęgowie,

Wiktoria Celban,

Pani Ula Habza,

Pani Teresa Maciejczyk,

Pani Katarzyna Drużyńska,

Pani Dominika Kafeman,

Pani Danuta Lipska,

Pan Jacek Czarnowski,

Pani Anetta Różańska.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom, uczestnikom aukcji, wolontariuszom, każdej życzliwej osobie, która wspierała tegoroczną akcję WOŚP, bo bez Was pobicie rekordu byłoby niemożliwe.

Dziękujemy za kolejny, wspólny finał w GOK w Potęgowie!!!

 

 • autor: GOK Potęgowo, data: 2017-01-20
 • autor: fot. GOK Potęgowo, data: 2017-01-20

Powiat Słupski ponownie w ścisłej czołówce Rankingu Związku Powiatów Polskich!

Związek Powiatów Polskich ogłosił listę laureatów prestiżowego Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2016 roku. Powiat słupski znalazł się na podium zajmując trzecie miejsce w Polsce w kategorii powiatów od 60 do 120 tys. mieszkańców.

Komisja przyznająca punkty brała pod uwagę działania proinwestycyjne i prorozwojowe związane z ilością pozyskanych środków finansowych pochodzących z funduszy zewnętrznych (z zagranicy) oraz tych  wydatkowanych na szkolenie kadry zatrudnionej w urzędzie jak i w podległych powiatowi jednostkach. Wysoko punktowane były działania powiatu wspierające zdolną i utalentowaną młodzież poprzez tworzenie systemów stypendialnych, inicjatywy integrujące społeczność lokalną, organizacja powiatowych konkursów adresowanych do młodzieży mających charakter integrujący społeczność lokalną na poziomie powiatowym oraz działania upowszechniające rozwiązania ekoenergetyczne i proekologiczne, m.in. wsparcie finansowe dla osób fizycznych i podmiotów, które likwidują pokrycia azbestowe. Wpływ na wynik końcowy w Rankingu ZPP miały również działania rozwijające społeczeństwo informacyjne oraz działania promocyjne pomagające zachować specyfikę naszego regionu i pielęgnować lokalne zwyczaje.

Wyżej w rankingu znalazł się tylko powiat jędrzejowski w województwie świętokrzyskim i tomaszowski w województwie lubelskim.

Ogólnopolski Ranking Związku Powiatów Polskich to jedyny w Polsce ranking samorządów zarządzany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line przez cały rok. Celem organizowanego przez ZPP przedsięwzięcia jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych samorządów w kraju, promowanie ich w skali kraju, a także integracja mieszkańców i środowisk samorządowych.

Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu grupach tematycznych takich jak na przykład promocja jednostki, posiadanie certyfikatów ISO, wsparcie społeczeństwa informacyjnego, działania proinwestycyjne, poprawa jakości obsługi mieszkańców, czy rozwój systemu informacyjnego. Miejsce w rankingu uzależnione jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów.

Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów i nagród odbędzie się podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w dniach 11-12 maja br. w Kołobrzegu.

 • autor: AK, data: 2017-01-17

XII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, PODR Oddział w Słupsku, Gmina Słupsk oraz Powiat Słupski zapraszają na XII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, który odbędzie się 25 lutego br. o godzinie 12.00  w sali widowiskowo- sportowej w Jezierzycach.

Organizowany turniej ma na celu, miedzy innymi, integrację środowiska wiejskiego w powiecie słupskim i województwie pomorskim, popularyzację dziedzictwa kulturowego regionu, a także kultywowanie tradycji. Ważne jest również pobudzenie aktywności wśród lokalnych mieszkańców.

Konkurs przewiduje 6 konkurencji turniejowych, w których zmierzą się członkinie i członkowie Kół Gospodyń Wiejskich. Konkurencje będą następujące: kulinarna- "Cisto z owocami", edukacyjna- "Pokolenia", Moda- "Kreacja- inspiracja", wokalna- piosenka kabaretowa z inscenizacją pt. "Jak nie my to kto", taneczna- "Z bajki", kabaretowa- "Gwiazdy na jezierzyckiej scenie".

Więcej informacji znajdziecie Państwo w załączonym poniżej regulaminie turnieju KGW.

Turniej będzie objęty patronatem przez Starostę Słupskiego- Zdzisława Kołodziejskiego.

 

Wstęp wolny!

 • autor: PJ, data: 2017-01-17
  • autor: PODR Słupsk

Spotkanie informacyjne w Słupsku: „Wsparcie przedsiębiorców w perspektywie finansowej 2014-2020."

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne organizowane dnia 31 stycznia 2017 r. poświęcone możliwościom pozyskania wsparcia przez przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 z Poddziałania 2.2.1. „Inwestycje profilowane - wsparcie dotacyjne". 

W programie spotkania m.in.:

· Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców w latach 2014-2020,

· Zasady ubiegania się o wsparcie w ramach konkursu 2.2.1. RPO WP „Inwestycje profilowane - wsparcie dotacyjne" (typy beneficjentów, typy projektów, poziom dofinansowania, kwalifikowalność wydatków, pomoc publiczna w projektach, zasady składania wniosków o dofinansowanie, kryteria oceny projektów, wybór projektów
i podpisanie umów),

·  Źródła informacji o Funduszach Unii Europejskiej.

Miejsce i termin spotkania: 

Spotkanie odbędzie się we wtorek 31 stycznia 2017 r. w godz. 11:00-13:15 w siedzibie Lokalnego 
Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Słupsku przy ul. Portowej 13B (budynek Słupskiego
Inkubatora Technologicznego, sala konferencyjna nr 3, piętro I).

Zgłoszenia:

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest przesłanie do dnia 30 stycznia 2017 r. wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: slupsk.pife@pomorskie.eu lub zgłoszenie telefoniczne pod numerem: 59 84 68 114 lub 59 84 68 115

Otrzymanie potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia jest równoznaczne z wpisaniem na listę uczestników spotkania.

Kontakt:

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku, tel.: (59) 84 68 114; (59) 84 68 115

Więcej informacji:

http://pomorskiewunii.pl/-/spotkanie-informacyjne-w-slupsku-wsparcie-przedsiebiorcow-w-perspektywie-finansowej-2014-2020-poddzialanie-2-2-1-rpo-wp-inwestycje-profilowane-wsparci

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Projekt współfinansowany z Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.

 • autor: PIFE Słupsk, data: 2017-01-17

Starostwo Powiatowe wspierało WOŚP

W miniony weekend reprezentacja Starostwa Powiatowego w Słupsku wspierała Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, zajmując trzecie miejsce w Turnieju Bowlingowym o Złote Serduszko WOŚP, który został rozegrany w Parku Wodnym w  Redzikowie.

Starostwo reprezentowali: Starosta Zdzisław Kołodziejski, Wicestarosta Rafał Konon, członek zarządu Paweł Lisowski oraz radny Marek Kołtun.

 • autor: AK, data: 2017-01-17

XVII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

Blisko 150 uczestników wzięło udział w miniony piątek w XVII Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w tym roku po raz kolejny w gościnnym, jak zawsze, kościele parafialnym w Jezierzycach. Zaprezentowali oni łącznie 33 kolędy i pastorałki.

Organizatorem imprezy było Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk, zaś współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Słupsku i Centrum Edukacji Regionalnej. Uczestnicy rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych, z podziałem na solistów i zespoły. W składzie profesjonalnego jury zasiedli: Andrzej Machutta – wieloletni wykładowca Akademii Pomorskiej, Wioletta Wójcik – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku oraz Krzysztof Szpot – muzyk, kompozytor i aranżer, obecnie lider zespołu One Moment z Ustki. Zmaganiom konkursowym z uwagą przysłuchiwali się Dyrektorzy CKiBP Zbigniew Podolak oraz CER-u Mariusz Smoliński, a także Starosta Powiatowy Zdzisław Kołodziejski.

Przerwy podczas obrad komisji wypełniły kolędy i pastorałki w wykonaniu Tadeusza Picza – wirtuoza skrzypiec Filharmonii Simphonia Baltica oraz młodej, utalentowanej wokalistki Katarzyny Dacków – uczennicy I liceum w Słupsku, laureatki wielu konkursów, współpracującej stale z Filharmonią Simphonia Baltica.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przewodniczący jury Andrzej Machutta stwierdził, że poziom tego konkursu, jak zawsze, był bardzo wysoki. Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci Gminy Słupsk: zespoły: ”Iskierki” „Świerszcze” i „Świtezianki” oraz chór z Siemianic „Pasjonat”, a także solistka Justyna Perlańska, którzy w swoich kategoriach zajęli miejsca na podium,

Tegorocznym odkryciem Przeglądu okazała się Roksana Białek reprezentująca Centrum Kultury Gminy Ustka, której wykonanie pastorałki „Lilajka” przyniosło Grand Prix konkursu. Roksanę przygotowała pani Zorza Sędzicka.

Organizatorzy serdecznie dziękują Dyrektorowi Zespołu Szkół w Jezierzycach Tadeuszowi Frąckowskiemu za udostępnienie na potrzeby wykonawców pomieszczeń szkolnych. Szczególne podziękowania kierujemy do księdza Feliksa Samulaka, dzięki którego życzliwości Przegląd mógł odbyć się ponownie w przepięknym wnętrzu jezierzyckiego kościoła. Ksiądz proboszcz ufundował nagrodę specjalną dla Bogdana Gołąbiowskiego z Rogawicy (Gmina Słupsk) występującego w kategorii solistów klas I-III.

Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek ma charakter cykliczny. Już teraz serdecznie zapraszamy na XVIII jego edycję, licząc na jeszcze większe zainteresowanie zarówno ze strony wykonawców, jak i publiczności.

 

Wyniki XVII Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek:

 

Grand Prix:

Roksana Białek – Gmina Ustka– instr. Zorza Sędzicka

Soliści – szkoła podstawowa:

Miejsce I

Klaudia Żorniak – Gmina Ustka, inst.. Zorza Sędzicka

Miejsce II

Hanna Ramult – GOK Potęgowo – inst.. Barbara Krasnoborska

Miejsce III

Mateusz Kedra – GOK Potęgowo

Zespoły – szkoła podstawowa:

Miejsce I

„Dzwoneczki” – GOK Potęgowo inst.. Barbara Krasnoborska

Miejsce II

„Mleczaki” GOK Potęgowo inst.. Barbara Krasnoborska

Miejsce III

„Iskierki” z Bukówki – Gmina Słupsk

Soliści klasy IV-VI:

Miejsce I

Kalina Marczuk

Miejsce II

Maksymilian Samotyja – GOK Smołdzino

Miejsce III

Zosia Stola – SP Wytowno,  instr. Zorza Sędzicka

Wyróżnienie: Julia Wałcerz – GOK Główczyce

Soliści – szkoły ponadpodstawowe: 

Miejsce I

Roksana Białek – Centrum Kultury Gminy Ustka – instr. Zorza Sędzicka

Miejsce II

Piotr Fitowski – GOK Potęgowo inst.. Daniel Spoczyński

Miejsce III

Joanna Płatwa – Centrum Kultury Gminy Ustka – instr. Zorza Sędzicka

Wyróżnienia:

Martyna Dołżycka – Zespół Szkolno Przedszkolny w Smołdzinie

Nikola Kędra – GOK Potęgowo

Zespoły szkoły ponadpodstawowe:

Miejsce I

„Świerszcze” CKiBP Gminy Słupsk – inst.. Beata Frąckowska

Miejsce II

Zespół „Pryma” GOK Potęgowo inst.. Daniel Spoczyński

Miejsce III

Zespół „Duo” Centrum Kultury Gminy Ustka inst.. Zorza Sędzicka

Soliści Dorośli:

Miejsce I

Justyna Perlińska CKiBP Gminy Słupsk inst.. Beata Frąckowska

Miejsce II

Małgorzata Wysogrodzka – CK Gminy Ustka

Miejsce III

Edward Lempart – GOK Główczyce

Kategoria: Dorośli – zespoły:

Miejsce I

„Pasjonata” – CKiBP Gminy Słupsk – instr. Lilianna Zdolińska

Miejsce II

„Świtezianki” – CKiBP Gminy Słupsk – instr. Jolanta Otwinowska

Miejsce III

Zespół KGW Stowięcino – GOK Główczyce

Wyróżnienia:

„Klęcinianki” – GOK Główczyce

„Babiniec” - Centrum Kultury Gminy Ustka

 • autor: ZP, fot. J. Maziejuk, data: 2017-01-16

Konkurs recytatorski

Konkurs  recytatorski

Słupski Ośrodek Kultury oraz Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej – Teatr Rondo zapraszają do udziału w eliminacjach powiatowych do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Konkurs jest imprezą otwartą dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca 2017. Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.

Konkurs prowadzony będzie w formie czterech odrębnych turniejów:

A. TURNIEJ RECYTATORSKI

repertuar obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach: 2 utwory poetyckie oraz prozę;

uczestnik wykonuje prozę i 1 utwór poetycki; łączny czas wykonania nie może przekroczyć 10 minut.

B. TURNIEJ „WYWIEDZIONE ZE SŁOWA”

repertuar jest dowolny, dowolna forma prezentacji

czas występu nie może przekroczyć 7 minut.
 
C. TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA

obowiązuje przygotowanie s p e k t a k l u w oparciu o dowolny materiał literacki (do 30 min).
 
D. TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ

repertuar obejmuje 3 utwory śpiewane i 1 recytowany,

uczestnik wykonuje 2 utwory śpiewane, 1 utwór recytowany; łączny czas występu nie może przekroczyć 10 minut.

Prosimy o dostarczenie lub przesłanie kart zgłoszeń w terminie do 15 marca 2017 na adres: Słupski Ośrodek Kultury – Teatr Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a, 76-200 Słupsk z dopiskiem "OKR 2017"

Eliminacje powiatowe odbędą się 25 marca 2017 (sobota) o godz. 10.00 w Ośrodku Teatralnym Rondo

Konsultacji do konkursu udzielają instruktorzy Teatru Rondo: Wiesław Dawidczyk, Stanisław Miedziewski, Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska. Pomocy w realizacji prezentacji konkursowych w turnieju poezji śpiewanej: Maciej Sierosławski.

 • autor: Słupski Ośrodek Kultury, data: 2017-01-13

Powiat Słupski uruchomił mieszkanie chronione

13 stycznia 2017 r. w  Ustce dokonano otwarcia pierwszego w powiecie słupskim mieszkania chronionego. W uroczystości wzięli udział Przewodniczący Rady Powiatu Jan Olech, Starosta Słupski Zdzisław Kołodziejski, Wicestarosta Rafał Konon, Członek Zarządu Powiatu Paweł Lisowski, Burmistrz Ustki Jacek Graczyk, Sekretarz Powiatu Marta Bursztynowicz.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku Urszula Dąbrowska od powitania gości, podkreślenia znaczenia idei utworzenia mieszkania chronionego oraz podziękowania skierowanego do Zarządu Powiatu Słupskiego za umożliwienie realizacji tego zadania. Następnie Starosta Słupski Zdzisław Kołodziejski opowiedział o pomyśle przeznaczenia na miejsca chronione części budynku, w którym wcześniej prowadzona była filia Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku. Starosta podkreślił również zaangażowanie Zarządu Powiatu w politykę społeczną i zrozumienie znaczenia wspierania procesu usamodzielniania wychowanków opuszczających pieczę zastępczą. Na inwestycję i wyposażenie mieszkania powiat słupski przeznaczył około 70 tysięcy złotych.

Poświęcenia mieszkania dokonał ksiądz Jan Turkiel, proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela w Ustce, natomiast jako pierwsza wstęgę przecinała Natalia wychowanka Domów dla Dzieci w Ustce, która wkrótce zamieszka w nowym mieszkaniu.

W trakcie uroczystości podziękowano również Państwu Katarzynie i Markowi Perkowskim właścicielom salonu Agata w Bolesławicach za wsparcie udzielone przy wyposażaniu mieszkania. Pani Katarzyna Filipiak główny specjalista Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku opowiedziała również o zaangażowaniu i pomocy ze strony  innych osób, które bardzo pozytywnie zareagowały na podjętą inicjatywę utworzenia mieszkania. Dzięki ich ofiarności możliwe było umeblowanie mieszkania na tak wysokim poziomie i kompletne jego wyposażenie, co z pewnością pomoże w procesie usamodzielnienia zamieszkujących tam wychowanków.

Mieszkanie chronione jest formą pomocy społecznej przygotowującą osoby opuszczające pieczę zastępczą do prowadzenia samodzielnego życia oraz integracji ze społecznością lokalną – do czasu uzyskania przez nie innych możliwości zamieszkania.
W obiekcie będzie mogło mieszkać równocześnie 6 wychowanków opuszczających placówki opiekuńczo – wychowawcze, rodzinne domy dziecka lub rodziny zastępcze.

Pobyt w mieszkaniu będzie czasowy. Warunkiem korzystania ze wsparcia będzie kontynuowanie nauki przez osobę oraz realizowanie Indywidualnego Programu Usamodzielnienia. Osoby usamodzielniane będą kierowane do mieszkania chronionego na podstawie decyzji wydawanej przez dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku. Osoby te będą ponosiły częściową odpłatność za pobyt w mieszkaniu uzależnioną od ich sytuacji dochodowej.

Nadzór nad mieszkaniem oraz pracę z wychowankami korzystającymi z tego rodzaju wsparcia prowadzić będą pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku.

 

 

 • autor: UD, fot. J. Maziejuk, data: 2017-01-13

13. Akademia Dermatologii i Alergologii

W dniach 9-12 lutego br. w Słupsku oraz w Dolinie Charlotty, z okazji 25. Światowego Dnia Chorego, odbędzie się 13. Akademia Dermatologii i Alergologii. Jest to doroczne spotkanie adresowane do lekarzy praktyków z zakresu alergologii, dermatologii, pediatrii oraz lekarzy POZ, którzy spotykają się z problemem dermatoz alergicznych i chcą uaktualnić swoją wiedzę na temat ich rozpoznawania oraz leczenia.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Starosty Słupskiego, Zdzisława Kołodziejskiego.

WOŚP w Ustce

  • autor: Centrum Kultury Gminy Ustka, data: 2017-01-11

WOŚP w Gminie Słupsk

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach RPO WP na lata 2014-2020

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Działania 2.2. Inwestycje profilowane, Poddziałania 2.2.1. Inwestycje profilowane – wsparcie dotacyjne RPO WP na lata 2014-2020
Ogłoszono konkurs o dofinansowanie projektów, Poddziałanie 2.2.1. Inwestycje profilowane – wsparcie dotacyjne RPO WP na lata 2014-2020.
Konkurs skierowany do mikro, małych i średnich firm z Pomorza, jest szansą na pozyskanie funduszy na dalszy rozwój głównie poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań.
Pod uwagę będą brane trzy typy projektów:

 1. polegające na  wprowadzaniu nowych produktów i usług, wpisujące się w inteligentne specjalizacje Pomorza
 2. projekty z branży  informatycznej
 3. nastawione na poprawę ekoefektywności w przedsiębiorstwie poprzez wdrożenie  nowoczesnych ekologicznych technologii

Wnioski należy składać w terminie od 1 lutego 2017 roku do 15 marca 2017 roku.
Ogłoszenie znajduje się na stronie www.arp.gda.pl
Informacje można też uzyskać:

Spotkanie informacyjne dot. konkursu ogłoszonego w ramach Poddziałania 2.2.1 „Inwestycje Profilowane - wsparcie dotacyjne”RPO WP 2014-2020,  19 stycznia
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku zaprasza na spotkanie informacyjne poświęcone zagadnieniom związanym z ogłoszonym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 konkursem z  Poddziałania 2.2.1 „Inwestycje profilowane - wsparcie dotacyjne”. Spotkanie odbędzie się 19 stycznia w godzinach od 10:00 do 12:00 w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza, w Olivia Business Centre, Budynek Olivia Six przy Al. Grunwaldzkiej 472 D w Gdańsku, w sali konferencyjnej (piętro 12).

 • autor: Anna Bochynska, ARP Gdańsk, data: 2017-01-09

XVII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

 • autor: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk, data: 2017-01-05

XIII Bal Charytatywny

 • autor: DPS Machowinko

Specjalne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Szanowni Państwo,

z uwagi na fakt rozprzestrzeniania się ,,ptasiej grypy" w Polsce starosta słupski Zdzisław Kołodziejski zwołał specjalne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele jednostek, służb inspekcji i straży odpowiedzialnych za przeciwdziałanie i usuwanie skutków ewentualnego wystąpienia przypadków choroby oraz dokonanie przeglądu procedur współdziałania ze służbami weterynaryjnymi
i sanitarnymi w powiecie słupskim.

Mimo iż, na terenie powiatu słupskiego nie występują ogniska choroby, zespół zalecił zwiększony monitoring miejsc hodowli drobiu oraz ptactwa z terenów akwenów otwartych. Przypomniano zebranym o środkach ostrożności jakie powinni przestrzegać hodowcy drobiu, aby zminimalizować przeniesienie wirusa grypy ptaków do gospodarstw hodowlanych. Podczas spotkania przekazano także informacje dotyczące zagrożenia dla ludzi oraz ptactwa hodowlanego i dzikiego. Omówiono także Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 roku w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, które wprowadza ograniczenia i zakazy w zakresie:

 • organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów dla drobiu (z wyłączeniem lotów treningowych i konkursowych gołębi)
 • – możliwe odstępstwa przy spełnieniu dodatkowych warunków,
 • oferowania i sprzedaży drobiu na targowiskach,
 • pojenia ptaków z ogólnodostępnych źródeł wody,
 • przemieszczania na teren gospodarstw padłych dzikich ptaków.

Ponadto nakazuje:

 • uniemożliwienie wzajemnych kontaktów ptaków (w tym drobiu) utrzymywanych przez człowieka, ograniczenie ich kontaktu z ptakami dzikimi,
 • powiadamianie PLW miejsc utrzymania ptaków poza pomieszczeniami mieszkalnymi oraz planowanych przesyłek drobiu (na 24 h przed),
 • przechowywania paszy oraz karmienie i pojenie ptaków w zamknięciu,
 • wyłożenia mat dezynfekcyjnych przed budynkami gospodarskimi utrzymującymi drób,
 • obowiązek stosowania odzieży ochronnej przed wejściem do budynków,
 • oczyszczanie i odkażanie sprzętu do obsługi drobiu,
 • codzienny przegląd stanu zdrowotnego stad drobiu.

 

Informacje są na bieżąco przekazywane hodowcom ptaków.

 • autor: PL, fot. JK, data: 2017-01-04

Ferie Zimowe ze Skrzatem

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza najmłodszych na Ferie Zimowe ze Skrzatem.
Skrzat swołowski wita dzieci w swoim domku, gdzie mieszka i prowadzi warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków.

Do wyboru macie Państwo warsztaty muzealne połączone z animacjami teatralnymi, swołowski zwierzyniec, ognisko oraz przejażdżki bryczką lub saniami po polanie, kiedy spadnie śnieg.
Pakiet: 20zł/os.

Lekcje do wyboru na stronie:

http://www.muzeum.swolowo.pl/oferta_edukacyjna.html

Kontakt tel. 785993597 lub 598119410
Zapraszamy!

 • autor: Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie , data: 2017-01-04

Konsultacje w Słowińskiej Grupie Rybackiej

Konsultacje z „finansowych” załączników do wniosków o dofinansowanie na rozwój działalności
i budowę infrastruktury społecznej

Słowińska Grupa Rybacka zaprasza na kolejne konsultacje specjalistyczne z następujących załączników do wniosków o dofinansowanie:

 • analiz finansowych w biznesplanie,
 • oświadczenia wnioskodawcy o wielkości przedsiębiorstwa,
 • obliczanie wartości bieżącej netto – wyłącznie dla podmiotów publicznych.

Konsultacje odbędą się 9 stycznia 2017r. w godzinach od 10:00 do 14:00. W ciągu jednej godziny
w konsultacjach udział będzie mogło wziąć ok. 5 osób.

Uwagawarunkiem uczestnictwa w konsultacjach jest wstępne wypełnienie wymienionych załączników (konsultacje mają na celu zweryfikowanie danych i sposobu ich wyliczenia) oraz wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa pod nr tel.: 516 559 181 lub na adres biuro@sgr.org.pl.

 • autor: Ewelina Laskowska, SGR, data: 2017-01-02

NIeodpłatna pomoc prawna

Szanowni Państwo,

od dzisiaj - 2 stycznia 2017 r. - Powiat Słupski uruchamia, tak jak to miało miejsce w roku 2016 r., Nieodpłatne Punkty Pomocy Prawnej.

Z uwagi na fakt, że samorząd miejski także otworzy 4 punkty na terenie Słupska, z których będą mogli korzystać mieszkańcy powiatu zdecydowaliśmy się na utworzenie wszystkich punktów na terenie powiatu.

Dwa punkty będą funkcjonowały tak jak w 2016 r. w Kępicach i Główczycach, natomiast nowe punkty otwarto w Ustce i Potęgowie.

Kto będzie mógł korzystać z darmowych porad prawnych:

 • młodzież do 26. roku życia,
 • osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny,
 • seniorzy po ukończeniu 65 lat,
 • osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej,
 • kombatanci,
 • weterani,
 • zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.

Pomoc udzielana będzie w zakresie:

 • przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej
 • prawa pracy
 • ubezpieczenia społecznego
 • spraw karnych
 • spraw administracyjnych
 • spraw cywilnych
 • spraw rodzinnych
 • prawa podatkowego

Nieodpłatna pomoc prawna polega m.in. na:

- sporządzeniu projektu pisma o zwolnienie z kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika w urzędu

- informacja o stanie prawnym i przysługujących uprawnieniach lub obowiązkach

- wskazanie problemu rozwiązania problemu prawnego

- pomoc w sporządzeniu projektu pisma z wyłączeniem pisma procesowego

W punktach w Kępicach i Główczycach nieodpłatnej pomocy prawnej udzielać będą adwokaci i radcowie prawni.

Natomiast punkty w Ustce i Potęgowie  prowadzone będą przez wybraną w konkursie organizację pozarządową tj. Zaborskie Towarzystwo Naukowe, gdzie porad udzielał będzie radca prawny.

Nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej w wymiarze 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku przez 4 godziny dziennie.

 

Szczegółowy harmonogram oraz miejsca udzielania porad przesyłam w załączniku.

 

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z otwarcia punktu w Ustce, które nastąpiło w obecności władz powiatu: starosty Zdzisława Kołodziejskiego i wicestarosty Rafała Konona oraz burmistrza Ustki Jacka Graczyka.

 

 • autor: PL, fot. SP nr 2 w Ustce

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 5590799 wejść.