Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Poniedziałek 24 Lipca 2017     Imieniny: Kingi, Krystyny, Olgi

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

AktualnościAktualności 2017

Przejdź do treści strony

Już w niedzielę w Bytowie odbędzie się Jarmark Wielkanocny

9 kwietnia br. na Rynku Miejskim w Bytowie (plac kard. Wyszyńskiego) w godzinach od 9:00 do 15:00 odbędzie się Jarmark Wielkanocny, podczas którego zbliżymy się do atmosfery Świąt Wielkiej Nocy. W niesamowity świat przygody i zabawy porwą najmłodszych i nieco starszych bajkowe postaci. Wspólnie będzie można opanować Wyspę wielkanocną, pomalować olbrzymią mega pisankę, zajrzeć do wnętrza strusiego jaja, wspiąć się na wielkanocną palmę i wskoczyć w dmuchany basen pisankowy (piłeczkowy).

W rytm muzyki będzie można również powirować na kolorowym żaglu do krainy konkursów i zabaw, ułożyć kolorowe klocki, zagrać w Wielkanocne kręgle i jajeczne bingo. Na koniec uda się wyruszyć na pełną ekscytujących wrażeń wyprawę „Szlakiem Wielkanocnego Zająca”, szukając ukrytych na terenie Jarmarku kolorowych jajek oraz słodkości i zdobyć zajęcze sprawności.

Oprócz tego niesamowitą atrakcją dla dzieci  będzie „Świąteczna szopka dla najmłodszych i nie tylko”. Pod specjalne przygotowanym namiotem przywita przybyłych gości szopka wielkanocna. Na trawiastej polanie, na której pośród kwitnących żonkili i dekoracyjnie ułożonych pisanek, wdzięcznie przebywać będą żywe króliczki i kurczaczki, nieodłączne atrybuty wielkanocnych świąt. Odgrodzone drewnianym płotkiem i pasem żywej zieleni bezpiecznie spędzą z gośćmi świąteczny dzień.

Bacznie będzie trzeba także obserwować Rynek Miejski, bo będzie tam można spotkać megamaskotkę Wielkanocnego Króliczka, przechadzającego się po placu i rozdającego słodkości.

Każdy znajdzie coś dla siebie, wystawcy zaoferują odwiedzającym możliwość zakupu rękodzieła, własnoręcznie robionych ozdób wielkanocnych, ceramiki, kwiatów, palm oraz słodkości.

Serdecznie zapraszamy!

 
  • autor: Urząd Miejski w Bytowie, data: 2017-04-04

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 5859902 wejść.