Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Poniedziałek 19 Lutego 2018     Imieniny: Konrada, Arnolda, Henryka

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

Dla mieszkańcówZdrowie

Multimedia

 • Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Damnica
 • Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Damnica
 • Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Damnica
 • Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Damnica
 • Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Damnica
 • Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Damnica
 • Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Damnica
 • Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Damnica
 • Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Damnica
 • Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Damnica
 • Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Damnica
 • Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Damnica
 • Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Damnica
 • Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Damnica

Kalendarium

Przeglądaj wydarzenia

Sonda

Jak często załatwia Pani/Pan sprawy w Starostwie Powiatowym ?
Jak często załatwia Pani/Pan sprawy w Starostwie Powiatowym ?
pierwszy raz
raz w roku
kilka razy w roku
oddane głosy: 33

Przejdź do treści strony

ROZSTRZYGNIĘTO POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „DBAM O ZDROWIE - NIE PALĘ PAPIEROSÓW” – edycja 2017

Znani są już laureaci konkursu fotograficznego dla uczniów gimnazjów i szkół ponadpodstawowych z powiatu.

Komisja konkursowa w składzie: Jan Maziejuk - fotoreporter, Małgorzata Parol - kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku, Danuta Rolbiecka - inspektor ds. promocji zdrowia w Wydziale Polityki Społecznej, Zbigniew Babiarz – Zych - naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Artur Wróblewski - grafik komputerowy w Wydziale Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Słupsku na posiedzeniu 22 listopada br. w Starostwie Powiatowym dokonała przeglądu i wyboru najlepszych prac.

 

Pierwsze miejsce komisja przyznała Mateuszowi Giszce z kl. III Gimnazjum w Jezierzycach za pracę pt. „Nie pal aby żyć”, drugie - Nikoli Chudziak z kl. III Gimnazjum w Biesowicach za pracę pt. „Wyjdź z popiołu i żyj zdrowo”, trzecie - Klaudii Kamińskiej z kl. II Gimnazjum w Redzikowie za pracę pt. „Nieodwracalne skutki”. Dodatkowo komisja wyróżniła dwie prace: - „Gra o życie” Marceliny Mól z kl. II Gimnazjum w Kobylnicy i „Szczęśliwa, bo wolna od nałogów” - Laury Sutowskiej z kl. I Liceum Ogólnokształcącego w Ustce.

 

Do druku kalendarza komisja wybrała pracę „Szczęśliwa, bo wolna od nałogów” Laury Sutowskiej z LO w Ustce.

Na konkurs wpłynęły łącznie 24 prace nadesłane przez 13 autorów. Jednej pracy komisja nie zakwalifikowała do oceny, gdyż nie spełniła ona warunków regulaminowych konkursu.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane podczas wręczenia nagród laureatom. O terminie i miejscu ich wręczenia laureaci powiadomieni zostaną telefonicznie.

Organizatorzy dziękują wszystkim autorom nadesłanych prac za udział w konkursie.

 • autor: D.R., fot. uczedstnicy ww. konkursu, data: 2017-11-24

Termin składania prac przedłużony

Informujemy, że do 20 listopada br. przedłużony został termin składania prac na konkurs fotograficzny pod hasłem „DBAM O ZDROWIE – NIE PALĘ PAPIEROSÓW” – edycja 2017. Do tego dnia należy złożyć swoje prace na konkurs w Biurze Obsługi Interesanta lub przesłać drogą pocztową wraz z kartą zgłoszenia na adres: Starostwo Powiatowe, Wydział Polityki Społecznej, ul. Szarych Szeregów 14, 76-200 Słupsk.

Na uczestników konkursu czekają nagrody w postaci kart podarunkowych o wartości: za I miejsce - 400,00 złotych, II - 300,00 złotych i III - 200,00 złotych. Dodatkowo najlepsza praca umieszczona zostanie na kalendarzu ściennym na 2018 rok poświęconym promocji zdrowia, który wydrukuje słupskie starostwo. Zachęcamy uczniów do udziału w konkursie. O terminie i miejscu jego zakończenia powiadomimy telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

 

(D.R.)

 

Szkoła Gotowania - jak nakarmić swój mózg

Już 13 listopada w poniedziałek o godz. 16:30, w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej (SCOPiES) przy ul. Niedziałkowskiego 6 przeprowadzona zostanie kolejna sesja  Szkoły Zdrowego Gotowania (Kuchnia Wegetariańska) wg Carolin Muller-Pawlak, autorki bestsellerowej książki Naturalna Kuchnia Wegetariańska.

W programie: Coś do chleba i obiadu - jak przygotować pyszne pasztety z artykułów spożywczych pochodzenia roślinnego. Oprócz pokazu przyrządzania potraw i degustacji będzie miał miejsce wykład zatytułowany „Jak nakarmić swój mózg”. Niewielu ludzi wierzy w to, że styl życia w tym właściwa dieta, mają fundamentalny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, emocje, zdolności intelektualne, karierę i długość życia. A jednak to, co i jak jemy, wpływa na mózg podobnie, jak wpływa na serce, wątrobę, kości, mięśnie czy skórę. Co zrobić, by był on właściwie odżywiony i jak najdłużej sprawny.

Właśnie szerzej temu tematowi poświęcona będzie sesja Szkoły Gotowania, zorganizowana przez Fundację ChSCh (Chrześcijańską Służbę Charytatywną - Oddział Pomorski, Filię w Słupsku).

Zachęcamy do udziału w tym spotkaniu. Wstęp jest wolny. Zapisać można się pod numerem telefonu: 791 349 494.

 • autor: Danuta Rolbiecka, data: 2017-11-08
 • szkoła gotowania

Zapraszamy do udziału w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy „Nie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV”

Starostwo Powiatowe w Słupsku, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna i Zespół Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku zapraszają młodzież do udziału w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy na temat HIV/AIDS pod hasłem „Nie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV”.

W olimpiadzie mogą wziąć udział uczniowie klas gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych z powiatu słupskiego.  Założeniem olimpiady jest sprawdzenie wiedzy młodzieży na temat zakażeń wirusem HIV i choroby AIDS, uświadomienie zagrożeń oraz promowanie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych osób. 

Poniżej zamieszczamy regulamin z kartą zgłoszenia uczestnictwa w olimpiadzie – można go pobrać także ze stron internetowych: www.psse.slupsk.pl i www.zsa.slupsk.pl.

 • autor: (D.R.)

Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie Fotograficznym pod hasłem „Dbam o zdrowie – Nie palę papierosów – edycja 2017

   Starostwo Powiatowe w Słupsku wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku zapraszają młodzież klas gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych z powiatu słupskiego do udziału w VI edycji konkursu fotograficznego pod hasłem „DBAM O ZDROWIE – NIE PALĘ PAPIEROSÓW.”

   Celem konkursu jest upowszechnienie wśród młodzieży idei zdrowego stylu życia – wolnego od dymu tytoniowego i eliminowanie szkodliwych zdrowotnie zachowań wynikających z palenia papierosów.

   Organizatorom konkursu zależy na aktywnym włączeniu młodych ludzi w działania antynikotynowe, które procentować będą również w ich dorosłym życiu.

   Założeniem jest także powstrzymanie następstw palenia papierosów, tj. chorób będących najczęstszymi przyczynami zgonów -  nowotworów, chorób serca, niewydolności płuc.

   Konkurs trwał będzie do 10 listopada br. W załączeniu do pobrania regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia uczestnictwa. Formularze dostępne są też na stronie internetowej: psse.slupsk.pl.

Ruszaj się z Lionfitness

Zachęcamy mieszkańców powiatu słupskiego do skorzystaniu z projektu „Ruszaj się z Lionfitness”. W ramach projektu można otrzymać bezpłatny dostęp do odpowiednio skonstruowanej diety i treningu on-line na okres 4 lub 12 tygodni.

 

Lionfitness.pl to nowoczesna platforma on-line oferująca wsparcie dietetyczne oraz treningowe dla osób, które chcą żyć zdrowo i aktywnie. Realizuje ona program edukacji żywieniowej, opracowuje diety dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz przygotowuje plany treningowe odpowiednie dla każdego poziomu zaawansowania użytkowników. W swoim gronie posiada wykwalifikowanych dietetyków i trenerów, którzy służą radą i wsparciem. Dzięki programowi swój cel osiągnęło już ponad 100 tysięcy osób, zmieniając nie tylko nawyki żywieniowe, ale także kondycję i samopoczucie.

 

Lionfitness proponuje współpracę w zakresie korzystania z diet, treningów on-line, wsparcia trenerów i dietetyków. Dzięki wsparciu środków z funduszy unijnych usługa ta jest całkowicie bezpłatna dla mieszkańców tych powiatów, które zgodzą się na współpracę z firmą. W ramach współpracy oferuje ona przekazanie darmowych dostępów do serwisu www.lionfitness.pl, które obejmują: opracowanie programu żywieniowego oraz treningowego na okres 4 lub 12 tygodni, wsparcie ekspertów oraz dostęp do treningu on-line z trenerem na żywo. W ramach realizowanego projektu „Ruszaj się z Lionfitness”, eksperci – wykwalifikowani dietetycy i trenerzy, opracują diety dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz plany treningowe – uwzględniając możliwości danej osoby.

 

Aby wziąć udział w projekcie należy skontaktować się z ekspertem Lionfitness i zgłosić swoje zainteresowanie przystąpieniem do programu. Szczegóły dostępne są na stronie: www.lionfitness.pl. Po zgłoszeniu się i wysłaniu maila na adres: ekspertdieta@lionfitness.pl zainteresowane osoby otrzymają bezpłatny pakiet dietetyczno-treningowy. Dodatkowo informacji udzieli Marta Wojda - specjalista ds. żywienia i dietetyki, tel. 534 507 407, marta.wojda@lionfitness.pl.

 • autor: DR, data: 2017-08-22

Najlepsi lekarze, pielęgniarki, dietetycy oraz placówki medyczne

Po raz ósmy „Głos Pomorza” nagrodził najpopularniejszych lekarzy, pielęgniarki i położne, najpopularniejszych dietetyków, przychodnie przyjazne pacjentom oraz najpopularniejsze gabinety stomatologiczne. Uroczystość ogłoszenia wyników plebiscytu Hipokrates 2017 odbyła się 11 maja br. w restauracji Anna de Croy.

Spośród kandydatów zgłoszonych do udziału w poszczególnych kategoriach głosami czytelników Najpopularniejszym lekarzem został Jarosław Głuchowski - chirurg, specjalista urolog z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku, Najpopularniejszą pielęgniarką - Małgorzata Żuchlińska, pielęgniarka, specjalistka ratownictwa medycznego w słupskim Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, Najpopularniejszą dietetyczką - Ewa Czarniak z Poradni „Mój dietetyk” ze Słupska.

Przychodnią przyjazną pacjentom została Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SP ZOZ w Ustce–Lędowie, a Najpopularniejszym gabinetem stomatologicznym - Centrum Stomatologiczne i Medycyny Estetycznej „MEDICUS” ze Słupska.

Jak co roku, kapituła plebiscytu, w skład której wchodzą przedstawiciele pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, słupskiego starostwa, słupskiego oddziału Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz redakcji Głosu Pomorza, wybrała Lekarza Roku 2017, którym został dr n. med. Daniel Maliszewski, specjalista chirurgii ogólnej, pracujący m.in. na Oddziale Chirurgii Ogólnej Onkologicznej słupskiego szpitala.

Plebiscyt honorowym patronatem objął starosta słupski Zdzisław Kołodziejski. Na uroczystości podsumowania jego głównym laureatom listy gratulacyjne i wiązanki kwiatów wręczał wicestarosta Rafał Konon.
(DR)

 • autor: Danuta Rolbiecka
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017
 • Hipokrates 2017

Powiatowy konkurs "Porzucamy złe nawyki na rzecz profilaktyki" - rozstrzygnięty!

10 maja br. w Starostwie Powiatowym przeprowadzono, zorganizowany wspólnie z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i Miejską Komendą Policji w Słupsku, II Powiatowy Konkurs Profilaktyczny pod hasłem "Porzucamy złe nawyki na rzecz profilaktyki".

Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu słupskiego. Chodziło o zainspirowanie szkół i uczniów do działań w zakresie profilaktyki i kształtowania u młodzieży postaw sprzyjających zdrowiu. Wzięły nim udział dwuosobowe zespoły z 18 gimnazjów. Uczniowie rozwiązywali test, za który mogli otrzymać 30 punktów. Zakres tematyczny pytań dotyczył profilaktyki uzależnień, zakażeń wirusem HIV, głównych problemów zdrowotnych w Polsce, higieny psychicznej, aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, profilaktyki wypadków i bezpieczeństwa.

Najwięcej (26) punktów zdobyła Maja Sibińska z Gimnazjum w Żelkowie i ona zwyciężyła w konkursie. W nagrodę otrzymała plecak, kamerę wartości ok. 400 zł, okazały puchar i dyplom. Drugie miejsce - w dogrywce zajęła Martyna Oleszek z Gimnazjum w Damnicy, a III – Marcelina Merwid z Gimnazjum w Żelkowie. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Szulska z Gimnazjum w Korzybiu. Laureaci ci otrzymali też dyplomy, nagrody rzeczowe, a za drugie i trzecie miejsce – również okazałe puchary.

Po napisaniu testu uczniowie i ich opiekunowie wysłuchali prelekcji poprowadzonych przez Edytę Żuk z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku i Małgorzatę Parol z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku. Pierwsza dotyczyła współczesnych uzależnień młodzieży, ich wpływu na zachowania i sposobów radzenia sobie z nimi. Druga – dla opiekunów - wpływu substancji psychoaktywnych na bezpieczeństwo na drodze.

Nagrody laureatom wręczył wicestarosta słupski Rafa Konon, a oprócz starostwa ufundowali je jeszcze burmistrzowie i wójtowi miast i gmin z powiatu słupskiego oraz Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Słupsku. (DR)

 

 • autor: Danuta Rolbiecka, data: 2017-05-11
 • Porzucamy złe nawyki na rzecz profilaktyki
 • Porzucamy złe nawyki na rzecz profilaktyki
 • Porzucamy złe nawyki na rzecz profilaktyki
 • Porzucamy złe nawyki na rzecz profilaktyki
 • Porzucamy złe nawyki na rzecz profilaktyki
 • Porzucamy złe nawyki na rzecz profilaktyki
 • Porzucamy złe nawyki na rzecz profilaktyki
 • Porzucamy złe nawyki na rzecz profilaktyki
 • Porzucamy złe nawyki na rzecz profilaktyki
 • Porzucamy złe nawyki na rzecz profilaktyki
 • Porzucamy złe nawyki na rzecz profilaktyki
 • Porzucamy złe nawyki na rzecz profilaktyki

Rozstrzygnięto konkurs „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"

Uczniowie z Gimnazjum w Siemianicach zostali głównymi laureatami IV Międzyszkolnego Konkursu dla Gimnazjalistów zorganizowanego pod hasłem „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia”.

 

Patronat na konkursem objął Zdzisław Kołodziejski - starosta słupski. Celem konkursu zorganizowanego 24 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku było rozwijanie zainteresowań uczniów tematyką żywieniową, popularyzacja zdrowego odżywiania oraz kształtowanie wzorcowych nawyków żywieniowych wśród młodzieży. Wzięły w nim udział trzyosobowe zespoły uczniów II i III klas z sześciu szkół gimnazjalnych ze Słupska, powiatu słupskiego i sławieńskiego.

Tematem wiodącym w tym roku był „Slow food - żywienie w nowej odsłonie". Slow food to międzynarodowy ruch, który za cel stawia sobie ochronie i promocję lokalnych tradycyjnych sposobów produkcji żywności oraz jej producentów, promowanie kultury spożywania żywności, kupowania świeżej żywności ze źródeł lokalnych itp.

Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym uczestnicy mieli za zadanie w dowolny sposób przedstawić Slow food w prezentacji multimedialnej, filmie lub  scence rodzajowej. W drugim - przygotować potrawy (przekąskę, danie gorące lub deser), a następnie potrawy te zaprezentować na wcześniej udekorowanym stole. Trzeci etap polegał będzie na udziale uczestników w quizie o prawidłowym odżywianiu.

Zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach, II miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smołdzinie, a III uczniowie z Zespołu Szkół w Redzikowie. Dalsze miejsca przypadły: Gimnazjum w Postominie, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Orła Białego w Słupsku oraz Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 w Słupsku.

Uczniowie gimnazjów wykazali się umiejętnościami kulinarnymi i dużą znajomością wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania. Nie zabrakło im inwencji i zaangażowania w podjętych działaniach.

Laureaci pierwszego miejsca otrzymali nagrody rzeczowe w postaci bonów podarunkowych sieci Decathlon ufundowane przez słupskie starostwo, pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i upominki przekazane przez firmy sponsorujące.

Konkurs uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów ZSP nr 1 oraz Zespół TOP TOYS.

 • autor: D.R.
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"
 • „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia"

Zdrowie dzieci i młodzieży

Około 150 przedstawicieli oświaty, służby zdrowia oraz jednostek samorządów lokalnych wzięło udział w XII konferencji z cyklu „Zdrowie dzieci i młodzieży - Oni są wśród nas. Uczeń przewlekle chory w społeczności szkolnej”.

    Konferencja odbyła się w Akademii Pomorskiej w Słupsku. Honorowy patronat nad tym ważnym wydarzeniem objęli: Marek Michalak - rzecznik praw dziecka, Mieczysław Struk – marszałek województwa pomorskiego oraz Monika Kończyk - pomorski kurator oświaty.

    Prowadzone analizy dotyczące zdrowia oraz jego ochrony wśród dzieci i młodzieży wskazują na wiele schorzeń, z jakim oni i ich rodzice borykają się na co dzień. Te ważne problemy były właśnie tematem konferencji zorganizowanej przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, Starostwo Powiatowe i Akademię Pomorską.

    Większość wystąpień przygotowali naukowcy z Instytutu Pedagogiki i Pracy Socjalnej Akademii Pomorskiej. Dr Danuta Apanel mówiła o pracy z dzieckiem przewlekle chorym w warunkach szkolnych, dr Sebastian Zdończyk - o psychospołecznych aspektach choroby nowotworowej u dzieci i młodzieży, dr Anna Koprowicz – o psychologicznych problemach rodziców  dzieci z zaburzeniami rozwoju.

    Dr Maria Aleksandrovic przedstawiła system wsparcia rodzin z dziećmi przewlekle chorymi, lek med. Jarosław Kaczmarek z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku omówił zaburzenia konwersyjne u dzieci i młodzieży, a lek. med. Leszek Dębicki, pediatra, alergolog – choroby alergiczne w kontekście edukacji dzieci.

    Podczas paneli dyskutowano o współpracy z rodzicami uczniów przewlekle chorych jako warunku koniecznym i jednym z głównych obszarów pracy szkoły, a także o pracy z uczniami z zaburzeniami zachowania jako wyzwaniu dla współczesnej szkoły.

     Obrady konferencji były otwarte i mogli w niej wziąć wszyscy zainteresowani. Materiały pokonferencyjne dostępne są na stronie internetowej: www.powiat.slupsk.pl w zakładce „Dla mieszkańców - ZDROWIE”. Zapraszamy zainteresowanych do lektury.

 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży
 • Zdrowie dzieci i młodzieży

Rozstrzygnięto Konkurs Małych Form Teatralnych pod hasłem „Pomyślmy o HIV”

16 marca br. w Słupskim Ośrodku Kultury odbył się Powiatowy Etap Konkursu Małych Form Teatralnych pod hasłem „Pomyślmy o HIV”. Do konkursu przystąpiły cztery 8-osobowe zespoły teatralne ze szkół ponadgimnazjalnych Słupska i powiatu słupskiego.

Konkurs zorganizowali: Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Słupsku, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku, Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy w Słupsku, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski i Słupski Ośrodek Kultury w Słupsku. Celem było promowanie zachowań zapobiegających zakażeniom HIV i odpowiedzialności za własne zdrowie oraz zdrowie bliskich, inspirowanie środowisk szkolnych do działań w zakresie profilaktyki zdrowotnej poprzez kontakt ze sztuką.

Pierwsze miejsce zajęła grupa teatralna Tomorrow z V Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku za spektakl „Czy czujesz moje serce”. Grupa ta weźmie udział 3 kwietnia br. w Gali Finałowej Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych, która odbędzie się w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Drugie miejsce jury przyznało grupie teatralnej Świta Królowej z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku za spektakl „Quo Vadis Tarantino”.

Wyróżnienia otrzymały - grupa teatralna Bąk z I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku za spektakl „Whitney” i grupa teatralna Dziewczęta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupsku ze spektakl „Żyj świadomie i odpowiedzialnie”.

Nagrody laureatom, poza organizatorami, ufundowali: Laboratorium Diagnostyka w Słupsku, Park Wodny Redzikowo, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku, słupski Decathlon, Multikino i Fiskars Polska Sp. z o.o.

 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV
 • Pomyślmy o HIV

„Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia" - konkurs dla gimnazjalistów

            24 marca br. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku odbędzie się IV Międzyszkolny Konkurs dla Gimnazjalistów pod hasłem „Zdrowe odżywianie oznacza zdrowy styl życia”. Patronat na konkursem objął Zdzisław Kołodziejski - starosta słupski.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań uczniów tematyką żywieniową, popularyzacja zdrowego odżywiania oraz kształtowanie wzorcowych nawyków żywieniowych wśród młodzieży.

Tematyką wiodącą w tym roku jest „Slow food - żywienie w nowej odsłonie". Slow food to międzynarodowy ruch, który za cel stawia sobie ochronie i promocję lokalnych tradycyjnych sposobów produkcji żywności oraz jej producentów, promowanie kultury spożywania żywności, kupowania świeżej żywności ze źródeł lokalnych itp.

Konkurs składał się będzie z trzech etapów. W pierwszym uczestnicy będą mieli za zadanie w dowolny sposób przedstawić Slow food w prezentacji multimedialnej, filmie lub  scence rodzajowej. W drugim - przygotować potrawy (przekąskę, danie gorące lub deser), a następnie potrawy te zaprezentować na wcześniej udekorowanym stole. Trzeci etap polegał będzie na udziale uczestników w quizie o prawidłowym odżywianiu.

W konkursie wezmą udział 3-osobowe zespoły uczniów II i III klas gimnazjów ze Słupska, powiatu słupskiego i sławieńskiego.

 • autor: D.R., data: 2017-03-09

Kolejna konferencja z cyklu „Zdrowie dzieci i młodzieży"

22 marca br. o godz. 9.00 w sali 414 w Akademii Pomorskiej przy ul. Westerplatte 64 w Słupsku rozpocznie się XII konferencja z cyklu „Zdrowie dzieci i młodzieży - Oni są wśród nas. Uczeń przewlekle chory w społeczności szkolnej”.

   Honorowy patronat nad konferencją objęli: Marek Michalak - rzecznik praw dziecka, Mieczysław Struk – marszałek województwa pomorskiego oraz Monika Kończyk - pomorski kurator oświaty. Konferencje organizują: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Starostwo Powiatowe oraz Akademia Pomorska w Słupsku. Specjaliści Instytutu Pedagogiki i Pracy Socjalnej AP, a także placówek oświatowych i doskonalenia nauczycieli, lekarze przedstawią szerokie aspekty uczniów przewlekle chorych, choroby alergiczne u dzieci, psychospołeczne aspekty choroby nowotworowej oraz zaburzenia konwersyjne u dzieci i młodzieży, odniosą się też do problemów rodziców dzieci z zaburzeniami rozwoju.

   W konferencji wezmą udział  przedstawiciele samorządów, placówek oświatowych, ochrony zdrowia pracujących z dziećmi i młodzieżą. Konferencja jest otwarta i mogą wziąć w niej udział  wszyscy zainteresowani omawianą tematyką. Prowadzone analizy dotyczące zdrowia oraz jego ochrony wśród dzieci i młodzieży wskazują na wiele schorzeń, z jakim oni i ich rodzice borykają się na co dzień. Te ważne problemy będą tematem konferencji, a także panelów dyskusyjnych.

Zaproszenie

 • Kolejna konferencja z cyklu „Zdrowie dzieci i młodzieży"
 • Kolejna konferencja z cyklu „Zdrowie dzieci i młodzieży"
 • autor: D.R., data: 2017-03-09

Konkurs na hasło antynikotynowe – rozstrzygnięty!

Rozstrzygnięto konkurs na najciekawsze hasło o negatywnych skutkach palenia papierosów.

Zwyciężyło hasło „Nikotyna jedna z wielu grozi zdrowiu twemu” nadesłane przez Marię Treder z Gimnazjum w Potęgowie. Konkurs ten, to jedno z działań podjętych w ramach akcji profilaktycznej „Zamiast buszka jedz jabłuszka”, prowadzonej przez Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku w związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu. Adresatami konkursu byli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu słupskiego. Wpłynęło 36 prac nadesłanych z 4 placówek oświatowych.

Drugie miejsce przyznano Marii Kryszałowicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce za hasło „Nie BĄDŹ jak POPIELNICZKA”, trzecie Erykowi Sperze z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Kobylnicy za hasło „Nie palimy i sobie nie szkodzimy”.

Wyróżniono jeszcze hasła: Mai Wach z Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku - „Twoje uzależnienie to też innych cierpienie”, Sylwestra Czerniaka z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Kobylnicy - „Zamiast chodzić do doktora, rzuć palenie póki pora”.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się 9 grudnia 2016 r. ok. godz. 13.30 w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku podczas podsumowania Powiatowej Olimpiady Wiedzy na temat HIV/AIDS „Nie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV” oraz konkursu na film (spot) reklamowy związany z profilaktyką zakażeń HIV/AIDS.

 • Konkurs na hasło antynikotynowe – rozstrzygnięty!
 • Konkurs na hasło antynikotynowe – rozstrzygnięty!
 • Konkurs na hasło antynikotynowe – rozstrzygnięty!
 • Konkurs na hasło antynikotynowe – rozstrzygnięty!

Kolejna konferencja z cyklu „Zdrowie dzieci i młodzieży"

16 marca br. rozpocznie się o godz. 9.00 w Starostwie Powiatowym przy ul. Szarych Szeregów 14 w Słupsku XI konferencja z cyklu „Zdrowie dzieci i młodzieży” nt. „Dopalacze – zagrożenie zdrowia i życia”.

  Honorowy patronat na konferencją objęli: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Mieczysław Struk – marszałek województwa pomorskiego. Konferencję organizują: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Starostwo Powiatowe w Słupsku

 • Bezpłatna Infolinia Onkologiczna - 800 08 01 64

Bezpłatna Infolinia Onkologiczna - 800 08 01 64

Od 1 lutego 2012 roku działa pierwsza w Polsce infolinia onkologiczna „Pozwól sobie pomóc” uruchomiona przez Wojewódzkie Centrum Onkologii w Gdańsku. Patronuje jej Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne.

Infolinia jest bezpłatna dla mieszkańców województwa pomorskiego. Telefonując pod numer 800 08 01 64 od poniedziałku do piątku, w godzinach od 18.00 do 22.00 można uzyskać informacje o chorobie nowotworowej i profilaktyce zdrowotnej, możliwościach wykonania badań diagnostycznych (miejscu i czasie oczekiwania na badania), leczeniu (jego formach i objawach ubocznych), a także o miejscu i czasie oczekiwania na leczenie.

Pod wskazanym numerem można uzyskać też wykaz placówek wykonujących badania USG, MRI, TK, mammografii – z zaznaczeniem, które posiadają certyfikowany sprzęt, wykaz poradni onkologicznych, przeciwbólowych, medycyny paliatywnej, rehabilitacji, hospicjów, a także sklepów medycznych, organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą dla chorych, informacje o innych formach wsparcia, w tym wypożyczalniach sprzętu medycznego i transporcie medyczno-sanitarnym, pomocy psychologicznej i psychoonkologicznej.

Osoby zainteresowane zachęcamy do korzystania z bezpłatnej infolinii, która jest łatwo dostępną formą przekazu informacji o niezbędnym wsparciu dla pacjentów i ich rodzin. 

“Dopalacze” – groźne substancje

W związku z rosnącą liczbą zatruć tzw. „dopalaczami” 23 lipca br. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku wspólnie z Komendą Miejską Policji w Słupsku i Starostwem Powiatowym w Słupsku zorganizowała w siedzibie starostwa stoisko informacyjno–edukacyjne.

DOPALACZE. Gdzie szukać pomocy?

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Bezpłatne badania profilaktyczne

Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Gdańsku zachęca mieszkańców powiatu słupskiego do udziału w bezpłatnych badaniach wykonywanych w ramach realizowanych programów profilaktycznych przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Mammobusy na Pomorzu od 22 do 28 czerwca 2015 r.

Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że od 22 do 28 czerwca  mammobusy odwiedzą w naszym województwie powiaty bytowski, chojnicki, kartuski, kwidzyński, lęborski, malborski, słupski, starogardzki oraz tczewski. Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach w ramach programu profilaktyki raka piersi wszystkie panie w wieku od 50-69 lat, które nie korzystały z propozycji NFZ w dwóch ostatnich latach. Wystarczy tylko chęć i dowód osobisty lub inny dokument z numerem PESEL.

Kobylnica

26 czerwca – od godziny 8 do 15, przy budynku Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy, ul. Główna 63

Ustka

27 czerwca – od godziny 9 do 17, przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Grunwaldzka 35

 • II Akademickie Targi Promocji Zdrowia i Urody

II Akademickie Targi Promocji Zdrowia i Urody

Wspólnie z Akademią Pomorską w Słupsku serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu słupskiego na II Akademickie Targi Promocji Zdrowia i Urody, które odbędą się 13 czerwca w godz. 10.00-16.00 przy ul. Arciszewskiego 22 w Słupsku. 

X Konferencja z cyklu „Zdrowie dzieci i młodzieży”

25 marca br. w Starostwie Powiatowym w Słupsku odbyła się jubileuszowa, X Konferencja z cyklu „Zdrowie dzieci i młodzieży”, której organizatorami było Starostwo Powiatowe i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Tegoroczna konferencja dotyczyła wpływu zachowań żywieniowych na zdrowie dzieci i młodzieży.

Zapraszamy zainteresowanych do lektury materiałów pokonferencyjnych.

Kolejna konferencja z cyklu „Zdrowie dzieci i młodzieży"

25 marca br. o godz. 9.00 w Starostwie Powiatowym, przy ul. Szarych Szeregów 14 w Słupsku odbędzie się X jubileuszowa konferencja z cyklu „Zdrowie dzieci i młodzieży” nt. „Wpływ zachowań żywieniowych na zdrowie dzieci i młodzieży”. Honorowy patronat objęli: Mieczysław Struk – marszałek województwa pomorskiego i Elżbieta Wasilenko – pomorski kurator oświaty. Organizatorzy -  Starostwo Powiatowe i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku zapraszają chętnych do udziału w konferencji. Swój udział prosimy zgłosić do 23 marca br. poprzez wypełnienie formularza elektronicznego dostępnego na stronie www.odn.slupsk.pl lub e-mailem i.czyz@odn.slupsk.pl lub telefonicznie 59 842 35 67. Udział w konferencji jest bezpłatny.

 • DKMS

Dzień Dawcy Szpiku w Potęgowie

1 marca w Potęgowie zorganizowany zostanie Dzień Dawcy Szpiku. W Polsce, co godzinę ktoś się dowiaduje, że ma nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Mimo zarejestrowanych na świecie już 22 milionów potencjalnych dawców szpiku, w Polsce

cały czas są pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy. Rejestracja potencjalnych dawców odbywać będzie się w Potegowie w Gminnym Ośrodku Kultury przy ulicy Szkolnej 2b, w godzinach od 10-ej do16-ej. Zarejestrować będzie się mogła każda zdrowa osoba w wieku 18 - 55 lat, ważąca najmniej 50 kilogramów. Rejestracja zajmie tylko chwilę, polegać będzie na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej. Jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy będzie mogło dojść do przeszczepu.

Wszyscy, którzy będą chcieli się zarejestrować powinni mieć ze sobą ważny dokument tożsamości z numerem PESEL. Za rejestrację nie trzeba będzie płacić, ale Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, która poszukuje dawców szpiku potrzebuje wsparcia finansowego. Jeśli ktoś zatem chciałby przekazać darowiznę, to może to zrobić na numer konta: 86 1240 6292 1111 0010 4159 8437. Fundacja DKMS działa od 2009 roku i dysponuje największą bazą dawców szpiku w Polsce. Zarejestrowanych ma ponad 644 tys. potencjalnych dawców, a już 1667 oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, ratując życie innym osobom w Polsce i na świecie.

Osobą do kontaktu jest Ewa Nawrot, tel. +48 22 882 95 67, ewa.nawrot@dkms.pl  

 • autor: D.R., data: 2015-02-18

Szkolenie na temat profilaktyki „dopalaczy”

21 listopada br. (środa) w godz. od 11.00 do 15.00 w sali 202 Starostwa Powiatowego przy ul. Szarych Szeregów 14 w Słupsku odbędzie się szkolenie nt. profilaktyki „dopalaczy”. Organizatorzy - Starostwo Powiatowe i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku zapraszają do udziału w szkoleniu tym dyrektorów, pedagogów oraz  pielęgniarki środowiska nauczania i wychowania w placówkach oświatowych miasta Słupska i powiatu słupskiego.

OGŁOSZENIE Zarządu Powiatu Słupskiego z dnia 6 lipca 2012 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych „Lokalnego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Słupska i Powiatu Słupskiego na lata 2012-2015” z mieszkańcami Powiatu Słupskiego

Na podstawie art. 3d ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2001 r., Nr 142, poz. 1592 ze zm.), § 2 ust. 2 i 3 uchwały Nr XXVI/187/2008 Rady Powiatu Słupskiego z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami powiatu słupskiego oraz uchwały Nr 84/2012 Zarządu Powiatu Słupskiego z dnia 05 lipca 2012 r., Zarząd Powiatu Słupskiego ogłasza, że w dniach od 6 do 23 lipca 2012 roku przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne w sprawie „Lokalnego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Słupska i Powiatu Słupskiego na lata 2012-2015”z mieszkańcami Powiatu Słupskiego.

OGŁOSZENIE Zarządu Powiatu Słupskiego z dnia 6 lipca 2012 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji „Lokalnego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Słupska i Powiatu Słupskiego na lata 2012-2015” z organizacjami pozarządowymi

Na podstawie art. 3d ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2001 r., Nr 142, poz. 1592 ze zm.), § 2 ust. 3 pkt 3 i ust. 4 załącznika do uchwały Nr XLIX/367/2010 Rady Powiatu Słupskiego z dnia 29 października 2010 r. w sprawie określenia szczegółowego konsultowania z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji oraz uchwały Nr 83/2012 Zarządu Powiatu Słupskiego z dnia 05 lipca 2012 r., Zarząd Powiatu Słupskiego ogłasza, że w dniach od 6 do 23 lipca 2012 roku przeprowadzone zostaną konsultacje w sprawie Lokalnego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Słupska i Powiatu Słupskiego na lata 2012-2015z organizacjami pozarządowymi.

Program profilaktyki boreliozy w powiecie słupskim

Konferencje o boreliozie

Zapraszamy mieszkańców powiatu słupskiego do udziału w konferencjach nt. boreliozy organizowanych w ramach realizowanego Programu profilaktyki boreliozy w powiecie słupskim. Konferencje odbędą się w dniach 18-20 września br. w Dębnicy Kaszubskiej, Kępicach i Głobinie. Organizuje je realizator programu - Diagnostyka Sp. z o.o. Medyczne Laboratorium Diagnostyka w Słupsku i Starostwo Powiatowe w Słupsku.

Poniżej zamieszczamy szczegółowy program konferencji godziny i miejsca, w których się odbędą.

DĘBNICA KASZUBSKA - 18.09.2017 (poniedziałek), godz. 17.00, Gminny Ośrodek Kultury, ul. Zjednoczenia 55

W PROGRAMIE

 • mgr Elżbieta Rusiecka z Diagnostyka Sp. z o.o. przedstawi wykład nt. „BORELIOZA – UWAGA NA KLESZCZE!” (ok. 25 minut)
 • mgr Iwona Nierzwicka z Diagnostyka Sp. z o.o. przedstawi wykład nt. „Nowoczesna diagnostyka boreliozy" (ok. 20 minut)
 • Przerwa na kawę (ok. 20 minut)
 • mgr Iwona Nierzwicka z Diagnostyka Sp. z o.o. przedstawi dotychczasowe wyniki programu (ok. 15 minut)

KĘPICE - 19.09.2017 (wtorek), godz. 17.00, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kępice, ul. Pomorska 1

W PROGRAMIE

 • mgr Elżbieta Rusiecka z Diagnostyka Sp. z o.o. przedstawi wykład nt. „BORELIOZA – UWAGA NA KLESZCZE!” (ok. 25 minut)
 • dr n. farm. inż. Patryk Matuszek z Euroimmun Polska przedstawi wykład nt. „Nowoczesna diagnostyka boreliozy" (ok. 30 minut)
 • Przerwa na kawę (ok. 20 minut)
 • mgr Iwona Nierzwicka z Diagnostyka Sp. z o.o. przedstawi dotychczasowe wyniki programu (ok. 15 minut)

GŁOBINO - 20.09.2017 (środa), godz. 17.00, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk, ul. Główna 65

W PROGRAMIE

 • mgr Elżbieta Rusiecka z Diagnostyka Sp. z o.o. przedstawi wykład nt. „BORELIOZA – UWAGA NA KLESZCZE!” (ok. 25 minut)
 • mgr Katarzyna Kaczmarczyk z Diagnostyka Sp. z o.o. przedstawi wykład nt. „Nowoczesna diagnostyka boreliozy” (ok. 20 minut)
 • Przerwa na kawę (ok. 20 minut)
 • mgr Iwona Nierzwicka z Diagnostyka Sp. z o.o. przedstawi dotychczasowe wyniki programu (ok. 15 minut)
 • autor: DR, data: 2017-09-13

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 6304752 wejść.