Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Poniedziałek 20 Maja 2019     Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandry

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

Dla mieszkańcówKultura i zabytki

Multimedia

  • Wybór rady społecznej przy starostwie
  • Wybór rady społecznej przy starostwie
  • Wybór rady społecznej przy starostwie
  • Wybór rady społecznej przy starostwie
  • Wybór rady społecznej przy starostwie
  • Wybór rady społecznej przy starostwie
  • Wybór rady społecznej przy starostwie

Kalendarium

2019-05-01 ŚWIĘTO PRACYV01ŚWIĘTO PRACY
2019-05-03 Święto Konstytucji 3 MajaV03Święto Konstytucji 3 Maja
Przeglądaj wydarzenia

Sonda

Jak często załatwia Pani/Pan sprawy w Starostwie Powiatowym ?
Jak często załatwia Pani/Pan sprawy w Starostwie Powiatowym ?
pierwszy raz
raz w roku
kilka razy w roku
oddane głosy: 33

Przejdź do treści strony

Stypendia kulturalne wręczone

Na uroczystości w Starostwie Powiatowym w Słupsku, która odbyła się 14 kwietnia br., podpisano umowy i wręczono stypendia kulturalne dla twórców z powiatu słupskiego.  Stypendia Starosty Słupskiego na rok 2011 zostały przyznane dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury.

 
Każda z nich będzie otrzymywała  300 zł miesięcznie przez pół roku (1.800 zł). Łączna kwota przeznaczona na stypendia wynosi 10.800 zł. Sławomir Ziemianowicz, starosta słupski pogratulował wszystkim nagrodzonym, złożył życzenia udanej realizacji zaplanowanych zadań.  - Zarząd Powiatu w tym roku przyznał stypendia dla: Emilii Zimnickiej z Główczyc na wydanie tomiku poezji, Marii Jońcy z Dębnicy Kaszubskiej na zakup strojów dla zespołu, Natalii Piepce ze Stowięcina na zorganizowanie warsztatów artystycznych w świetlicach wiejskich z zakresu wikliniarstwa papierowego oraz Ewie Piepce ze Stowięcina na zorganizowanie warsztatów artystycznych w świetlicach wiejskich z zakresu szydełkowania. Czesław Guit z Lubunia otrzymał dofinansowanie na zorganizowanie cyklu wystaw „Od rolnika do rybaka”, a Aleksandra Zawada z Objazdy na rozwijanie uzdolnień muzycznych i wokalnych, opracowywanie repertuaru oraz nagranie płyty z utworami lirycznymi – poinformował starosta.
 
Nagrodzeni oprócz umów otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które wręczyli Sławomir Ziemianowicz i wicestarosta Andrzej Bury. W spotkaniu uczestniczyli także wszyscy członkowie Zarządu Powiatu Słupskiego: Walentyna Małek, Edward Sasko i Andrzej Wojtaszek.
 
Emilia Zimnicka na zakończenie zaprezentowała cząstkę swojej twórczości poetyckiej, recytując dwa wiersze. Na uroczystości w starostwie w tym dniu nie mogły być obecne dwie stypendystki – Natalia Piepka, której nagrodę odebrała Ewa Piepka oraz Aleksandra Zawada, pisząca w tym dniu próbny egzamin maturalny.
 
W tym roku do starostwa wpłynęły również wnioski spoza powiatu, m.in. ze Słupska i  Miastka. Jednak nie byli oni brani pod uwagę, gdyż stypendia Starosty Słupskiego przeznaczone są tylko dla osób mieszkających na terenie powiatu słupskiego.
  • autor: MM
  • Tegoroczni stypendyści: Ewa Piepka, Czesław Giut, Maria...
  • autor: Jan Maziejuk

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 7318708 wejść.