Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Niedziela 15 Września 2019     Imieniny: Marii, Nikodema, Albina

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

Dla mieszkańcówKultura i zabytki

Multimedia

  • Dzień Dziecka Machowinko
  • Dzień Dziecka Machowinko
  • Dzień Dziecka Machowinko
  • Dzień Dziecka Machowinko
  • Dzień Dziecka Machowinko
  • Dzień Dziecka Machowinko
  • Dzień Dziecka Machowinko
  • Dzień Dziecka Machowinko
  • Dzień Dziecka Machowinko

Kalendarium

2019-09-01 80. rocznica Wybuchu II Wojny ŚwiatowejIX01 80. rocznica Wybuchu II Wojny Światowej
2019-09-07 Gminne Święto Plonów w SwołowieIX07Gminne Święto Plonów w Swołowie
2019-09-21 Powiatowe Święto Plonów IX21Powiatowe Święto Plonów
2019-09-28 54. Targi Ogrodniczo - PszczelarskieIX2854. Targi Ogrodniczo - Pszczelarskie
Przeglądaj wydarzenia

Sonda

Jak często załatwia Pani/Pan sprawy w Starostwie Powiatowym ?
Jak często załatwia Pani/Pan sprawy w Starostwie Powiatowym ?
pierwszy raz
raz w roku
kilka razy w roku
oddane głosy: 33

Przejdź do treści strony

Odbył się VI Powiatowy Przegląd Kabaretów „Obciach”

Dnia 5 kwietnia o godzinie 10:10 na scenie teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji wystąpiło 17 kabaretów w trzech kategoriach wiekowych - dziecięcej, młodzieżowej i dorosłych. Kabarety reprezentowały różne miejscowości z powiatu słupskiego m.in. Łubno, Wytowno, Motarzyno, Słupsk, Kobylnicę, a także spoza jego granic m.in. Miastka i Łubna.

Każdego roku kabarety walczą o statuetki „Chichoty” i nagrody rzeczowe. Jury w składzie: Urszula Szydlik-Zielonka -Teatr ,,Władca lalek” w Słupsku, Piotr Merecki -redaktor Radia Koszalin, Wioleta Stolarczyk -Teatr Nowy w Słupsku, długo obradowało nad werdyktem. Najlepszym kabaretem w kategorii dziecięcej okazał się kabaret „Obiecujący geniusze” z Łubna. Drugie miejsce jury przyznało kabaretowi „Sprzątaczek bez oka boksera” z Kępic, trzeciego miejsca nie przyznano. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał zespół „Na opak” z Wytowna, a za grę aktorską wyróżniono Magdalenę Kozieł. W kategorii młodzieżowej pierwsze miejsce otrzymała Dziecięca Grupa Teatralna „Uśmiechnij się” z Motarzyna, drugiego miejsca jury nie przyznało, a trzecie otrzymała „Grupa Hydroksylowa” ze Słupska. Wyróżnienie w tej kategorii za grę aktorską otrzymała Aleksandra Langowska. Natomiast w kategorii dorosłych przyznano pierwsze miejsce grupie „Buenos” ze Słupska, drugie miejsce kabaretowi „Babeczki” z Motarzyna, a wyróżnienie grupie „Geriawitki” z Kobylnicy. Trzeciego miejsca w tej kategorii nie przyznano.

W trakcie obrad jury kabarety uczestniczyły we wspólnej zabawie, prowadzonej przez instruktora teatralnego Gminnego Centrum Kultury i Promocji, pana Dariusza Narlocha. Występujące kabarety zapowiedziały swój ponowny udział w kolejnym przeglądzie z nowym repertuarem.

Organizatorem VI Powiatowego Przeglądu Kabaretów „Obciach” było Gminne Centrum Kultury i Promocji, a współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Słupsku oraz Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie.

  • autor: AB (GCKiP Kobylnica), data: 2013.04.08

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 7764173 wejść.