Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Sobota 19 Stycznia 2019     Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

Dla mieszkańcówKultura i zabytki

Multimedia

  • Podpisanie umowy dotyczącej drogi 21
  • Podpisanie umowy dotyczącej drogi 21
  • Podpisanie umowy dotyczącej drogi 21

Kalendarium

2019-01-06 Trzech KróliI06Trzech Króli
2019-01-12 XX Jubileuszowa Środkowopomorska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu OzdobnegoI12XX Jubileuszowa Środkowopomorska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego
2019-01-13 XX Jubileuszowa Środkowopomorska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu OzdobnegoI13XX Jubileuszowa Środkowopomorska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego
2019-01-19 XIX Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w JezierzycachI19XIX Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Jezierzycach
2019-01-22 Dzień DziadkaI22Dzień Dziadka
Przeglądaj wydarzenia

Sonda

Jak często załatwia Pani/Pan sprawy w Starostwie Powiatowym ?
Jak często załatwia Pani/Pan sprawy w Starostwie Powiatowym ?
pierwszy raz
raz w roku
kilka razy w roku
oddane głosy: 33

Przejdź do treści strony

Wystawa leśnych zwierząt w Starostwie

Zapraszamy na otwarcie wystawy pt. "Mieszkańcy lasu" autorstwa Krzysztofa Sokala z Kępic – leśniczego w Nadleśnictwie Sławno, członka Słupskiego Klubu Fotograficznego FOTOAKTYWNI, Koła Łowieckiego DIANA w Warcinie.

Otwarcie odbędzie się 25 bm. (czwartek) o godzinie 13.00 w Starostwie Powiatowym w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów 14, na I piętrze. Spodziewany jest duży udział gości ze środowiska leśnego. Swój udział zapowiedzieli m.in.: Sławomir Cichoń – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku, nadleśniczowie z Warcina, Trzebielina, Polanowa, Karniszewic, Sławna, przedstawiciele Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Słupsku i kół łowieckich.

„Mieszkańcy lasu” to zdjęcia, a właściwie portrety znajomych z okolic. Ulubionym motywem autora są zwierzęta – stąd też i tytuł wystawy. Fotografie Krzysztofa Sokala pokazują zwierzęta w ich naturalnym środowisku, niejako w trakcie „codziennych zajęć”. Pasja fotografowania, zdobyta wiedza i doświadczenie pomagają mu w umiejętnym „podejściu” do nich. Oglądając fotografie Krzysztofa ma się wrażenie, że jelenie, dziki czy lisy są z nim zaprzyjaźnione, współpracują z fotografem, zdradzają swoje zwyczaje, są zaciekawione i pozwalają się portretować. Pory fotografowania o świcie, zmierzchu nadają jego zdjęciom swoistej kolorystyki. Na szczególną uwagę zasługuje umiejętność wyczekania na ten jeden, jedyny moment, w którym należy nacisnąć migawkę. W fotografowaniu zwierząt to niezwykła umiejętność. Krzysztof Sokal to potrafi.

Autor ukończył Technikum Leśne w Warcinie oraz Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Fotografuje od 12 lat, łącząc wykonywanie zawodu z życiową pasją fotografowania. Od dzieciństwa mieszka w Kępicach, a lasy okolic Warcina są jego drugim domem. „Mieszkańcy lasu” to jego pierwsza tak ważna wystawa.

Wystawę zorganizowali: Starostwo Powiatowe w Słupsku, Nadleśnictwo Warcino, Leśny Kompleks Promocyjny LASY ŚRODKOWOPOMORSKIE, Słupski Klub Fotograficzny FOTOAKTYWNI, Słupski Ośrodek Kultury, Koło Łowieckie DIANA Warcino.

  • autor: MW, data: 2013-04-24

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 7051422 wejść.