Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Sobota 21 Września 2019     Imieniny: Mateusza, Jonasza, Hipolita

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

Dla mieszkańcówKultura i zabytki

Multimedia

  • Podpisanie umowy dotyczącej drogi 21
  • Podpisanie umowy dotyczącej drogi 21
  • Podpisanie umowy dotyczącej drogi 21

Kalendarium

2019-09-01 80. rocznica Wybuchu II Wojny ŚwiatowejIX01 80. rocznica Wybuchu II Wojny Światowej
2019-09-07 Gminne Święto Plonów w SwołowieIX07Gminne Święto Plonów w Swołowie
2019-09-21 Powiatowe Święto Plonów IX21Powiatowe Święto Plonów
2019-09-28 54. Targi Ogrodniczo - PszczelarskieIX2854. Targi Ogrodniczo - Pszczelarskie
Przeglądaj wydarzenia

Sonda

Jak często załatwia Pani/Pan sprawy w Starostwie Powiatowym ?
Jak często załatwia Pani/Pan sprawy w Starostwie Powiatowym ?
pierwszy raz
raz w roku
kilka razy w roku
oddane głosy: 33

Przejdź do treści strony

Biesiada literacka - Czytajmy poezję

Jutro (w piątek, 13 bm. w ) o godz. 16.00 w sali teatralnej Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy rozpocznie się Biesiada literacka ph. „Czytajmy poezję”, połączona z Turniejem Jednego Wiersza. Impreza jest otwarta, mogą wziąć w niej udział wszyscy zainteresowani.
Inicjatorka tego poetyckiego spotkania i turnieju jednego wiersza jest słupska poetka Katarzyna Nazaruk, a patronat nad nim objęli: Kazimierz Kleina – senator RP, starosta słupski - Sławomir Ziemianowicz i wójt gminy Kobylnica – Leszek Kuliński. Goście specjalni to: Aleksander Nawrocki, Barbara Jurkowska, Juliusz Erazm Bolek, Adam Siemieńczyk i Katarzyna Campbell. Spotkanie ma być okazją do poznania uznanych osobistości w świecie poezji, poznania ciekawych praktyk organizacyjnych i wydawniczych, a także do poetyckiej, kreatywnej i twórczej rywalizacji, stąd zapowiadany turniej jednego wiersza, w którym będzie można się ubiegać o statuetkę laureata i nagrodę główną wartości 800 złotych.
 Tego dnia Biesiadę, w której wezmą na pewno udział poeci licznie skupieni w działającej przy słupskim starostwie Grupie „Wtorkowe Spotkania Literackie”, poprzedzą inne imprezy – warsztaty poetyckie i spotkania przygotowane przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Słupsku, zachęcające do pisania i czytania poezji, m.in. w  filiach biblioteki w Bytowie, Człuchowie, Lęborku i Miastku. Odbędą się również: seminarium dla nauczycieli i bibliotekarzy w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Słupsku, które poprowadzi Tomasz Jastrun, projekcie filmowe ukazujące sylwetki wybranych poetów reprezentujących różne nurty w polskiej poezji współczesnej (także w bibliotece przy ul. Jaracza 18 a), wystawy plastyczne - Z poddasza wyobraźni” Katarzyny Tomasik i Małgorzaty Smorczewskiej - Perchacz (GCKiP w Kobylnicy) , „Rzeźbię, więc jestem” – Jacka Jankowskiego (Ośrodek Teatralny Rondo w Słupsku).

  • autor: (z), data: 2013-09-12

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 7785392 wejść.