Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Sobota 19 Stycznia 2019     Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

Dla mieszkańcówKultura i zabytki

Multimedia

  • Powiatowe Dożynki w Swołowie
  • Powiatowe Dożynki w Swołowie
  • Powiatowe Dożynki w Swołowie
  • Powiatowe Dożynki w Swołowie
  • Powiatowe Dożynki w Swołowie
  • Powiatowe Dożynki w Swołowie
  • Powiatowe Dożynki w Swołowie
  • Powiatowe Dożynki w Swołowie
  • Powiatowe Dożynki w Swołowie

Kalendarium

2019-01-06 Trzech KróliI06Trzech Króli
2019-01-12 XX Jubileuszowa Środkowopomorska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu OzdobnegoI12XX Jubileuszowa Środkowopomorska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego
2019-01-13 XX Jubileuszowa Środkowopomorska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu OzdobnegoI13XX Jubileuszowa Środkowopomorska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego
2019-01-19 XIX Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w JezierzycachI19XIX Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Jezierzycach
2019-01-22 Dzień DziadkaI22Dzień Dziadka
Przeglądaj wydarzenia

Sonda

Jak często załatwia Pani/Pan sprawy w Starostwie Powiatowym ?
Jak często załatwia Pani/Pan sprawy w Starostwie Powiatowym ?
pierwszy raz
raz w roku
kilka razy w roku
oddane głosy: 33

Przejdź do treści strony

Zakończył się XIII Ustecki Festiwal Filmów Amatorskich UFF(o)A

Film dokumentalny pt. „85625” Macieja Jarczyńskiego zdobył Grand Prix XIII Usteckiego Festiwalu Filmów Amatorskich UFF(o)A, który odbył się 17 czerwca br. w Domu Kultury w Ustce. Obraz otrzymał również nagrodę publiczności.

Krótkometrażowy dokument pt. „85625” opowiada o wojennych losach Zbigniewa Kołakowskiego, który podczas II wojny światowej, jako nastolatek, trafił do dwóch obozów koncentracyjnych w Niemczech. Mężczyzna relacjonuje drogę, jaką przybył w niewoli, w nieludzkich warunkach, wielokrotnie unikając wszechobecnej śmierci.

Natomiast I miejsce w kategorii film fabularny i animowany zajął obraz pt. „Evviva l’arte” Pawła Cichońskiego. Z kolei w kategorii film dokumentalny I miejsce zdobył film pt. „Gdy przyjdzie mi ten świat porzucić” Mateusza Buławy.  Przyznano również cztery wyróżnienia (po dwa w każdej kategorii) filmom: „Sztuka oddychania” Piotra Kamińskiego, „Na drugą stroną” Marka Głuszczaka, „Odbicie” Moniki Drożdż i „Szukając siebie” Michała Barańskiego.

Oceny filmów dokonało juty, w skład którego weszli: Adam Mroczek (przewodniczący), Joanna Gajdo i Monika Graczyk. Przy ocenie brano pod uwagę:  walory artystyczne, przekaz, scenariusz, reżyserię oraz efekty techniczne filmów. Na konkurs wpłynęły w sumie trzydzieści trzy produkcje. Dwa razy więcej niż w poprzednim roku.

Nagrody za najlepsze filmy wręczyli: Rafał Konon, wicestarosta słupski, Bożena Przyborowska, radna Rady Powiatu Słupskiego, Piotr Wszółkowski, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Ustce i Mariusz Smoliński, dyrektor Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.

Laureat Grad Prix XIII UFF(o)A Maciej Jarczyński urodził się 10 stycznia 1987 roku w Chojnicach. Sam zajmuje się reżyserią, wykonuje zdjęcia, robi montaż i komponuje muzykę do swoich filmów. W przypadku dokumentu pt. „85625” wykonał także animację poklatkową, która stała się ważnym elementem filmu. Jest absolwentem dwóch gdańskich uczelni artystycznych: Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Muzycznej. Ukończył także studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie związany jest z Uniwersytetem Gdańskim. Film pt. „85625” zrealizował  w ramach stypendium z Funduszu Promocji Twórczości Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Ustecki Festiwal Filmów Amatorskich UFF(o)A jest  imprezą cykliczną skupiającą miłośników filmów oraz platformą do dyskusji i spotkań na temat kondycji filmu w naszym kraju. Ma zasięg ogólnopolski.  Jego głównym celem jest promocja w regionie słupskim amatorskiej twórczości ludzi młodych oraz umożliwienie twórcom prezentacji swojego dorobku.
Organizatorami UFF(o)A są: Szkolny Klub Filmowy „Amator” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce,  Dom Kultury w Ustce oraz Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.
CER

 

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 7051641 wejść.