Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Środa 23 Października 2019     Imieniny: Marleny, Seweryna, Jana

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

Dla mieszkańcówKultura i zabytkiGaleria Sztuki Ludowej

Przejdź do treści strony

Galeria Sztuki Ludowej Powiatu Słupskiego

Galeria Sztuki Ludowej Powiatu Słupskiego pod opieką artystyczną Zenona Frąckiewicza rozpoczęła swoją działalność 28 listopada 2013 roku od ekspozycji rzeźb znanych już twórców z powiatu i miasta Słupska, a także nowicjuszy, którzy podczas warsztatów prowadzonych przez pana Zenona po raz pierwszy chwycili za dłuta. Wkrótce w GSL Powiatu Słupskiego będą prezentowane także wystawy malarskie. Pierwszą osobą, która wypożyczyła swoje obrazy jest pani Krystyna Czucha z Machowina. Prace nad przygotowaniem wystawy trwają.

Zenon Frąckiewicz

opiekun artystyczny Galerii Sztuki Ludowej Powiatu Słupskiego - mieszka w małej wsi Łupiny na obrzeżach gminy Słupsk i jest jednym z najstarszych członków Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego działającego przy Słupskim Ośrodku Kultury.

Paweł Rubacha

pierwszy artysta, którego twórczość GSL miała zaszczyt prezentować w swoich murach - drewno było zawsze jego ulubionym materiałem do majsterkowania. Wykonywanie różnego rodzaju półek, podstawek, zabawek i innych przedmiotów drewnianych sprawiało mu olbrzymią frajdę już od dzieciństwa.

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 7880463 wejść.