Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Wtorek 20 Marca 2018     Imieniny: Eufemii, Klaudii, Maurycego

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

AktualnościAktualności 2016

Multimedia

 • Sprawdzian z wiedzy "Jak żyć zdrowo"
 • Sprawdzian z wiedzy "Jak żyć zdrowo"
 • Sprawdzian z wiedzy "Jak żyć zdrowo"
 • Sprawdzian z wiedzy "Jak żyć zdrowo"
 • Sprawdzian z wiedzy "Jak żyć zdrowo"
 • Sprawdzian z wiedzy "Jak żyć zdrowo"
 • Sprawdzian z wiedzy "Jak żyć zdrowo"
 • Sprawdzian z wiedzy "Jak żyć zdrowo"
 • Sprawdzian z wiedzy "Jak żyć zdrowo"
 • Sprawdzian z wiedzy "Jak żyć zdrowo"

Kalendarium

Przeglądaj wydarzenia

Przejdź do treści strony

Awanse dla nauczycieli, stypendia dla najlepszych uczniów

30 sierpnia br. w Sali Czerwonej starostwa słupskiego, starosta słupski Zdzisław Kołodziejski i wicestarosta Rafał Konon wręczyli akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego pięciu nauczycielom zatrudnionym w jednostkach oświatowych prowadzonych przez powiat słupski. Wręczyli też stypendia za wyniki i osiągnięcia w nauce oraz za bardzo dobry wynik egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych mieszkańcom powiatu słupskiego.

W uroczystości wzięli również udział dyrektorzy szkół i placówek oświatowych oraz rodzice uczniów. W obecności zgromadzonych ślubowanie złożyli i odebrali akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego: Joanna Huras – nauczyciel biologii i ochrony środowiska w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku, Bożena Kowalko – nauczyciel zajęć opiekuńczo-wychowawczych i wychowawca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marynarza Polskiego w Damnicy, Marta Mossakowska – nauczyciel – psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku, Wojciech Majchrowski – nauczyciel matematyki i informatyki  oraz Dominik Zaleski – nauczyciel przedmiotów zawodowych - geodezyjnych – w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku.

O stypendia Starosty Słupskiego za wyniki i osiągnięcia w nauce oraz za bardzo dobry wynik egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie ubiegało się 23 uczniów. Ci, którzy je otrzymali mogą pochwalić się średnią ocen w roku szkolnym 2015/2016 od 5,00 do 5,54, osiągnięciami w olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych oraz prawie stu procentowym wynikiem na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie.

Tegorocznymi stypendystami Starosty Słupskiego w kategorii za wyniki w nauce (Omnibus) zostali: Krzysztof Sulewski - absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, Sary Rycyk - absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce, Patryk Cisek - uczeń klasy drugiej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, Kamila Bartoszko - uczennica klasy czwartej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, Oliwia Ćwik - uczennica klasy czwartej Technikum nr 6 w  Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, Paulina Dąbrowska - uczennica klasy czwartej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, Magdalena Skawińska - uczennica klasy czwartej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, Justyna Krajnyk – uczennica klasy czwartej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, Joanna Cywińska – uczennica klasy czwartej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, Dominika Zalewska – uczennica klasy czwartej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, Wiktoria Januszkiewicz – uczennica klasy trzeciej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku oraz Szymon Cybulski – uczeń klasy trzeciej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku.

Stypendystami w kategorii za osiągnięcia w nauce (Czempion) zostali: Sary Rycyk z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce (m.in. laureatka etapu centralnego III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym,I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie i III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP) oraz Oliwia Ćwik z Technikum nr 6 wZespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku (finalistka etapu okręgowego XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej oraz laureatka XIX edycji Konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca”).

Stypendystami w kategorii za bardzo dobry wynik egzaminu potwierdzającego kwalifikacje
w zawodzie (Adept) zostali: Ewelina Olszewska - absolwentka Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce, Karola Szmajda  - uczeń klasy czwartej Technikum nr 6 w  Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku – finalista Międzywojewódzkiego Konkursu Informatycznego InfoSłupia, Oliwia Ćwik, Dominika Zalewska, Magdalena Skawińska, Paulina Dąbrowska oraz Kamila Bartoszko.

Starosta słupski gratulując stypendystom i wyróżnionym uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom powiedział m.in.: - Mam świadomość, jak wiele wysiłku, wyrzeczeń i poświecenia wymaga nauka oraz przygotowanie się do konkursów, które są sprawdzianem wiedzy i umiejętności znacznie wykraczających poza program nauczania. Dlatego najlepszym uczniom należy się za ten wysiłek specjalna premia w postaci stypendium starosty i uznanie.

W imieniu stypendystów głos zabrał Patryk Cisek, który podziękował za docenienie wysiłku uczniów i zapewnił, że przyznane stypendia zostaną wykorzystane na dalszy rozwój zainteresowań i zdobywanie wiedzy.

 • autor: D.S., fot. Jan Maziejuk, data: 2016-08-30

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 6372045 wejść.