Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Czwartek 23 Listopada 2017     Imieniny: Klemensa, Adeli, Felicyty

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

AktualnościAktualności 2016

Multimedia

Kalendarium

XI01Wszystkich Świętych
XI02Zaduszki
XI11Narodowe Święto Niepodległości
XI15Pomorski Dzień Przedsiębiorczości
XI16V Biesiada Literacka
XI20Ogólnopolski Dzień Seniora
XI21Dzień Pracownika Socjalnego
XI30Andrzejki
Przeglądaj wydarzenia

Przejdź do treści strony

Awanse dla nauczycieli, stypendia dla najlepszych uczniów

30 sierpnia br. w Sali Czerwonej starostwa słupskiego, starosta słupski Zdzisław Kołodziejski i wicestarosta Rafał Konon wręczyli akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego pięciu nauczycielom zatrudnionym w jednostkach oświatowych prowadzonych przez powiat słupski. Wręczyli też stypendia za wyniki i osiągnięcia w nauce oraz za bardzo dobry wynik egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych mieszkańcom powiatu słupskiego.

W uroczystości wzięli również udział dyrektorzy szkół i placówek oświatowych oraz rodzice uczniów. W obecności zgromadzonych ślubowanie złożyli i odebrali akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego: Joanna Huras – nauczyciel biologii i ochrony środowiska w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku, Bożena Kowalko – nauczyciel zajęć opiekuńczo-wychowawczych i wychowawca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marynarza Polskiego w Damnicy, Marta Mossakowska – nauczyciel – psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku, Wojciech Majchrowski – nauczyciel matematyki i informatyki  oraz Dominik Zaleski – nauczyciel przedmiotów zawodowych - geodezyjnych – w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku.

O stypendia Starosty Słupskiego za wyniki i osiągnięcia w nauce oraz za bardzo dobry wynik egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie ubiegało się 23 uczniów. Ci, którzy je otrzymali mogą pochwalić się średnią ocen w roku szkolnym 2015/2016 od 5,00 do 5,54, osiągnięciami w olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych oraz prawie stu procentowym wynikiem na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie.

Tegorocznymi stypendystami Starosty Słupskiego w kategorii za wyniki w nauce (Omnibus) zostali: Krzysztof Sulewski - absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, Sary Rycyk - absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce, Patryk Cisek - uczeń klasy drugiej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, Kamila Bartoszko - uczennica klasy czwartej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, Oliwia Ćwik - uczennica klasy czwartej Technikum nr 6 w  Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, Paulina Dąbrowska - uczennica klasy czwartej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, Magdalena Skawińska - uczennica klasy czwartej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, Justyna Krajnyk – uczennica klasy czwartej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, Joanna Cywińska – uczennica klasy czwartej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, Dominika Zalewska – uczennica klasy czwartej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, Wiktoria Januszkiewicz – uczennica klasy trzeciej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku oraz Szymon Cybulski – uczeń klasy trzeciej Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku.

Stypendystami w kategorii za osiągnięcia w nauce (Czempion) zostali: Sary Rycyk z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce (m.in. laureatka etapu centralnego III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym,I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie i III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP) oraz Oliwia Ćwik z Technikum nr 6 wZespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku (finalistka etapu okręgowego XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej oraz laureatka XIX edycji Konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca”).

Stypendystami w kategorii za bardzo dobry wynik egzaminu potwierdzającego kwalifikacje
w zawodzie (Adept) zostali: Ewelina Olszewska - absolwentka Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce, Karola Szmajda  - uczeń klasy czwartej Technikum nr 6 w  Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku – finalista Międzywojewódzkiego Konkursu Informatycznego InfoSłupia, Oliwia Ćwik, Dominika Zalewska, Magdalena Skawińska, Paulina Dąbrowska oraz Kamila Bartoszko.

Starosta słupski gratulując stypendystom i wyróżnionym uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom powiedział m.in.: - Mam świadomość, jak wiele wysiłku, wyrzeczeń i poświecenia wymaga nauka oraz przygotowanie się do konkursów, które są sprawdzianem wiedzy i umiejętności znacznie wykraczających poza program nauczania. Dlatego najlepszym uczniom należy się za ten wysiłek specjalna premia w postaci stypendium starosty i uznanie.

W imieniu stypendystów głos zabrał Patryk Cisek, który podziękował za docenienie wysiłku uczniów i zapewnił, że przyznane stypendia zostaną wykorzystane na dalszy rozwój zainteresowań i zdobywanie wiedzy.

  • autor: D.S., fot. Jan Maziejuk, data: 2016-08-30

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 6108853 wejść.