Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Środa 26 Czerwca 2019     Imieniny: Jana, Pawła, Dawida

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

AktualnościAktualności 2016

Multimedia

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Kalendarium

2019-06-01 Dzień DzieckaVI01Dzień Dziecka
2019-06-15 Bieg Zielona Dycha w ObłężuVI15Bieg Zielona Dycha w Obłężu
2019-06-16 III Festiwal Zespołów FolklorystycznychVI16III Festiwal Zespołów Folklorystycznych
2019-06-19 Dni KępicVI19Dni Kępic
2019-06-20 BOŻE CIAŁOVI20BOŻE CIAŁO
2019-06-21 Noc Kupały nad Jeziorem ObłęskimVI21Noc Kupały nad Jeziorem Obłęskim
2019-06-21 Koncert "Przyjaciele po to są" VI21Koncert "Przyjaciele po to są"
2019-06-25 X sesja Rady Powiatu SłupskiegoVI25X sesja Rady Powiatu Słupskiego
Przeglądaj wydarzenia

Przejdź do treści strony

Wyłoniono laureatów Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS i konkursu na film (spot) związany z profilaktyką HIV/AIDS!

9 grudnia br. w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku odbył się Finał Powiatowej Olimpiady Wiedzy na temat HIV/AIDS pod hasłem „Nie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV”. Ogłoszono wyniki i nagrodzono zwycięzców.

Olimpiadę zorganizowało Starostwo Powiatowe w Słupsku wspólnie z Zespołem Szkół Agrotechnicznych i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku. Adresatami byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu słupskiego. Celem było sprawdzenie wiedzy młodzieży na temat zakażeń wirusem HIV i choroby AIDS. Udział w olimpiadzie wzięło 24 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Młodzież rozwiązywała test składający się z 35 pytań.

Największą wiedzą wśród uczniów szkół gimnazjalnych wykazała się Kinga Nowak z Zespołu Szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Barcinie. Drugie miejsce zajął Jakub Wygocki z Zespołu Szkół w Pobłociu, a trzecie Wiktoria Augustyn z Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach. Spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych laureatkami zostały: Daria Kupisińska, Magdalena Kardaś – obie z Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Trzecie miejsce zajęła Marcelina Stiewe, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce.

Olimpiadzie towarzyszył konkurs na film (spot) o zakażeniach HIV/AIDS. Zadaniem uczestników było wykonanie pięciominutowego filmu (spotu) zgodnego z treścią konkursu. Zgłoszono 8 prac, dwie nie spełniały warunków regulaminu. Nie przyznano pierwszych nagród. Wśród uczniów gimnazjów drugą nagrodę przyznano Darii Kędziorze i Wiktorii Augustyn z Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach – za spot pt. „HIV? Nie odbieraj”, trzecią - Adamowi Lambarskiemu i Mikołajowi Gałązce z Gimnazjum im. gen. Mariusza Zaruskiego w Ustce – za spot pt. „Życie albo HIV – wybór należy do Ciebie”. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych przyznano tylko drugą nagrodę - Tomaszowi Jonatowskiemu i Marcinowi Januszko z Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku – za spotu pt. „HIV i AIDS”.

Podczas podsumowania olimpiady wręczono także nagrody w konkursie na najciekawsze hasło o negatywnych skutkach palenia papierosów. Zorganizowano go w  ramach akcji profilaktycznej „Zamiast buszka jedz jabłuszka”, prowadzonej przez Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. Na konkurs uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu słupskiego nadesłali 36 prac. Zwyciężyło hasło: „Nikotyna jedna z wielu grozi zdrowiu twemu” nadesłane przez Marię Treder z Gimnazjum w Potęgowie. Drugie miejsce przyznano Marii Kryszałowicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce za hasło: „Nie BĄDŹ jak POPIELNICZKA”, trzecie - Erykowi Sperze z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Kobylnicy za hasło: „Nie palimy i sobie nie szkodzimy”. Wyróżniono hasła: Mai Wach z Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku - „Twoje uzależnienie to też innych cierpienie” i Sylwestra Czerniaka z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Kobylnicy - „Zamiast chodzić do doktora, rzuć palenie póki pora”.

Uczestnicy powiatowej olimpiady i laureaci powiatowych konkursów mieli  możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Agrotechnicznych, zwiedzili siedzibę szkoły, poznali pracownie przedmiotowe. Wszyscy laureaci olimpiady i konkursów otrzymali dyplomy i nagrody w postaci kart podarunkowych ufundowane przez powiat słupski o wartości od 50 do 250 złotych.

  • autor: DR, fot. Jan Maziejuk, data: 2016-12-12

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 7513227 wejść.