Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Piątek 27 Kwietnia 2018     Imieniny: Zyty, Teofila, Felicji

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

AktualnościAktualności 2017

Multimedia

  • Konwent 26.11.2015
  • Konwent 26.11.2015
  • Konwent 26.11.2015

Kalendarium

Przeglądaj wydarzenia

Przejdź do treści strony

Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

         5 grudnia br. w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta
w Słupsku odbył się Finał Powiatowej Olimpiady Wiedzy na temat HIV/AIDS pod hasłem „Nie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV”. Do testu przystąpiło 25 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych.

Olimpiadę dla uczniów klas gimnazjalnych i szkół  ponadpodstawowych z powiatu słupskiego zorganizowało Starostwo Powiatowe wspólnie z Zespołem Szkół Agrotechnicznych i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku.

 

Młodzież rozwiązywała test składający się z 35 pytań. Największą wiedzą wykazała się Rozalia Tłuścik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach. Drugie miejsce zajęła Iga Plutowska, a trzecie Monika Napierska – obie ze Szkoły Podstawowej w Barcinie. Laureaci otrzymali dyplomy i karty podarunkowe ufundowane przez starostwo słupskie.

 

Olimpiadzie towarzyszył konkurs na film (spot) reklamowy. Niestety, nie został rozstrzygnięty, bo wpłynęły tylko dwie prace - Filipa Tutki i Damiana Breberskiego pt. „Razem przeciwko HIV/AIDS” – ze Szkoły Podstawowej im. mjra. Henryka Sucharskiego w Jezierzycach i Tomasza Jonatowskiego pt. „HIV i AIDS” – z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Ich autorzy otrzymali podziękowania od Starosty Słupskiego i zaproszenie do przyszłorocznego konkursu.

 

Uczestnicy olimpiady w czasie gdy komisja sprawdzała testy mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku.

 

Organizatorzy dziękują opiekunom za przygotowanie młodzieży do olimpiady i zachęcają do udziału w kolejnej jej edycji.

  • autor: DR, fot. ZSA Słupsk, data: 2017-12-07

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 6445347 wejść.