Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Wtorek 16 Stycznia 2018     Imieniny: Marcela, Włodzimierza, Waldemara

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

AktualnościAktualności 2018

Multimedia

  • Juwenalia 2015
  • Juwenalia 2015
  • Juwenalia 2015
  • Juwenalia 2015
  • Juwenalia 2015
  • Juwenalia 2015

Kalendarium

I01Nowy Rok
I06Święto Trzech Króli
I1426. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
I21Dzień Babci
I22Dzień Dziadka
Przeglądaj wydarzenia

Przejdź do treści strony

WRĘCZONO NAGRODY LAUREATOM KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „DBAM O ZDROWIE - NIE PALĘ PAPIEROSÓW”

10 stycznia br. w siedzibie starostwa podsumowano szóstą edycję konkursu fotograficznego dla uczniów gimnazjów i szkół ponadpodstawowych z powiatu słupskiego pn. „Dbam o zdrowie - Nie palę papierosów”.

 

Konkurs organizuje co dwa lata Starostwo Powiatowe z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku. Wpłynęły łącznie 24 prace nadesłane przez 13 autorów. Jednej pracy komisja konkursowa nie zakwalifikowała do oceny, gdyż nie spełniła ona warunków regulaminowych konkursu. Pierwsze miejsce komisja przyznała Mateuszowi Giszce z kl. IIIa Gimnazjum Szkoły Podstawowej im. mjra Henryka Sucharskiego w Jezierzycach za pracę pt. „Nie pal po to, aby umrzeć”, drugie - Nikoli Chudziak z kl. III Gimnazjum Szkoły Podstawowej im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach za pracę pt. „Wyjdź z popiołu i żyj zdrowo”, trzecie - Klaudii Kamińskiej z kl. IIa Gimnazjum im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Redzikowie za pracę pt. „Nieodwracalne skutki”.

 

Dodatkowo komisja wyróżniła dwie prace: „Gra o życie” Marceliny Mól z kl. II Gimnazjum Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy i „Szczęśliwa, bo wolna od nałogów” - Laury Sutowskiej z kl. I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce. Pracę Laury Sutowskiej komisja zakwalifikowała też do druku kalendarza na 2018 rok.

 

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i karty podarunkowe o wartości od 100 do 400 zł w zależności od zajętego miejsca w konkursie. Wręczył je im starosta słupski Zdzisław Kołodziejski, który zachęcał już do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez powiat słupski. Obecni na uroczystości otrzymali również wydrukowane przez starostwo kalendarze na 2018 rok ze zdjęciem Laury Sutowskiej z Ustki.

 

Nadesłane na konkurs prace oceniali m.in.: Jan Maziejuk – znany słupski fotoreporter i  Artur Wróblewski - grafik komputerowy pracujący w słupskim starostwie. Przy ich ocenie brano pod uwagę twórcze podejście do tematu, emocjonalne zaangażowanie autora, pomysłowość oraz oryginalność wykonanej fotografii.

 

 

 

 

 

 

 

  • autor: Tekst: D.R., fot. SAS, data: 2018-01-10

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 6217781 wejść.