Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Poniedziałek 24 Września 2018     Imieniny: Gerarda, Teodora, Marii

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

AktualnościAktualności 2018

Multimedia

  • Konwent Wójtów i Burmistrzów 28.01.2015
  • Konwent Wójtów i Burmistrzów 28.01.2015
  • Konwent Wójtów i Burmistrzów 28.01.2015
  • Konwent Wójtów i Burmistrzów 28.01.2015
  • Konwent Wójtów i Burmistrzów 28.01.2015

Kalendarium

Przeglądaj wydarzenia

Przejdź do treści strony

Stypendia dla najlepszych uczniów

Stypendia dla najlepszych uczniów

11 września 2018 r. w sali obrad Rady Powiatu Słupskiego Wicestarosta Słupski Rafał Konon i członek Zarządu Powiatu Słupskiego Paweł Lisowski wręczyli uczniom, zamieszkałym na terenie powiatu słupskiego Stypendia Starosty Słupskiego w czterech kategoriach:

  1. za wyniki w nauce (OMNIBUS),
  2. za osiągnięcia w nauce (CZEMPION),
  3. za bardzo dobry wynik egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (ADEPT),
  4. za osiągnięcia edukacyjne i artystyczne (TALENT).

W uroczystości wzięli również udział dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz rodzice uczniów.

      Stypendia Starosty Słupskiego przyznawane są na podstawie uchwały  Nr XXXVII/357/2017 Rady Powiatu Słupskiego z 15 grudnia 2017 r. w sprawie określenia Regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym w ramach Lokalnego Programu Wspierania Uzdolnień w Powiecie Słupskim.

      O stypendia ubiegało się 33 uczniów, przyznano je 30 z nich.

      Wysokość stypendium w kategorii OMNIBUS i ADEPT wynosi od 100 do 150 zł miesięcznie,  w kategorii CZEMPION od 150 do 200 zł miesięcznie, natomiast w kategorii TALENT od 50 zł i do 100 zł - za osiągnięcia na szczeblu krajowym, a od 100 zł do 150 zł -  za osiągnięcia na szczeblu międzynarodowym.

       Stypendia na okres od sierpnia do grudnia br., w kategorii OMNIBUS otrzymali:

Patrycja Twardowska z Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce w wysokości 100 zł miesięcznie; uczniowie Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku: Oliwia Chańko, Agata Pacholak, Paulina Morawska, Michał Szuran - w wysokości – po 110 zł miesięcznie; Aleksandra Penk i Mateusz Sołtys w wysokości - po 120 zł miesięcznie; Kamila Czuj - w wysokości – 130 zł miesięcznie, Andżelika Stawicka – w wysokości 140 zł miesięcznie oraz Oliwia Budka z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce, Alicja Haja z Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku, Kamila Sapowicz z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku - wszyscy w wysokości – po 130 zł miesięcznie; Laura Sutowska z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce, Milena Kwidzińska z Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku – po 140 zł miesięcznie; Wiktoria Malesa z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce oraz Wiktoria Furmanek i Piotr Arcimowicz II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku – po 150 zł miesięcznie.

Stypendystami w kategorii za osiągnięcia w nauce (CZEMPION) zostali Wiktoria Furmanek (m.in. finalistka XLIV Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie) i Piotr Arcimowicz (m.in. finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Liga Matematyczna” i Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Wygraj indeks”) z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku – po 200 zł miesięcznie.

Stypendium w kategorii ADEPT otrzymali: Karolina Walczak z Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce w wysokości 100 zł miesięcznie; Łukasz Szmajda i Kornelia Jagiełło z Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku – po 130 zł miesięcznie; Szymon Wolski z Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku i Kamil Żuchowski z Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku – po 140 zł miesięcznie; Milena Kwidzińska, Alicja Haja, Izabela Natkaniec i Żaneta Skorna z Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych   i Technicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku – wszystkie po 150 zł miesięcznie.

Stypendium w kategorii TALENT w wysokości 80 zł miesięcznie otrzymała Klaudia Owsiana uczennica klasy II Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Damnicy i Weronika Koper uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Damnicy - w wysokości 100 zł miesięcznie.

      Wicestarosta Słupski oraz członek Zarządu Powiatu pogratulowali wszystkim wyróżnionym w imieniu Starosty Słupskiego Zdzisława Kołodziejskiego.

     Andżelika Stawicka, reprezentująca stypendystów, podziękowała za docenienie wysiłku uczniów i zapewniła, że przyznane stypendia zostaną wykorzystane na dalszy rozwój zainteresowań i poszerzanie wiedzy. Zwróciła również uwagę, że sukcesy uczniów nie byłyby możliwe bez nauczycieli, którzy poświęcali swój czas, aby nie tylko przekazać wiedzę, ale także zaszczepić swoją pasję do nauki i zachęcać do jeszcze większego wysiłku.

  • autor: DS, fot. MS
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia
  • Stypendia

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 6775550 wejść.