Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Środa 20 Marca 2019     Imieniny: Eufemii, Klaudii, Maurycego

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

AktualnościAktualności 2019

Multimedia

  • Juwenalia 2015
  • Juwenalia 2015
  • Juwenalia 2015
  • Juwenalia 2015
  • Juwenalia 2015
  • Juwenalia 2015

Kalendarium

2019-03-06 Środa PopielcowaIII06Środa Popielcowa
2019-03-08 Dzień KobietIII08Dzień Kobiet
2019-03-09 XIV Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu SłupskiegoIII09XIV Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Słupskiego
2019-03-11 Dzień SołtysaIII11Dzień Sołtysa
2019-03-21 E-sportowe Mistrzostwa Szkół Powiatu SłupskiegoIII21E-sportowe Mistrzostwa Szkół Powiatu Słupskiego
Przeglądaj wydarzenia

Przejdź do treści strony

Kolejna konferencja z cyklu „Zdrowie dzieci i młodzieży”

27 marca br. o godz. 9.00 w sali 414 w Akademii Pomorskiej przy ulicy Westerplatte 64 w Słupsku rozpocznie się XIV konferencja z cyklu „Zdrowie dzieci i młodzieży”, tym razem poświęcona psychofizycznym uwarunkowaniom pracy nauczyciela. Konferencję organizują: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku,  Starostwo Powiatowe w Słupsku oraz Akademia Pomorska w Słupsku.

 

Prof. dr hab. Mariola Bidzan z Uniwersytetu Gdańskiego poinformuje, czy praca nauczyciela tylko uszlachetnia, czy także uszczęśliwia? Dr Ewa Piotrów i dr Grzegorz Piekarski z Akademii Pomorskiej w Słupsku przybliżą zagadnienia poczucia wypalenia zawodowego nauczycieli oraz style radzenia sobie w sytuacji trudnej, natomiast mgr Jarosław Chybicki - dyrektor merytoryczny Sopockiego Instytutu Rozwoju Biznesu podejmie temat „Szkoła bez nerwów. Dlaczego warto być uważnym nauczycielem?”

Podczas konferencji wystąpi też dr Anetta Jaworska z Akademii Pomorskiej w Słupsku, odpowie „Jak zachować równowagę między życiem osobistym i zawodowym?”, a mgr Piotr Modzelewski - również z Akademii Pomorskiej wypowie się na temat wzmacniania odporności psychicznej nauczycieli poprzez zmianę stylu życia.

 

W drugiej części konferencji radca prawny - mecenas Dariusz Młynarkiewicz omówi problemy prawne nauczycieli (m.in.: mobbing, dyskryminowanie, odpowiedzialność prawna i inne).

Panel dyskusyjny na temat „Co wzmocni nauczycieli”? poprowadzi dr Grzegorz Piekarski z Akademii Pomorskiej w Słupsku, a wezmą w nim udział Jolanta Wiśniewska - dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku, Danuta Narożna - nauczyciela IV Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, Dariusz Młynarkiewicz, Renata Kołosowska - konsultant w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, Rafał Kawka - uczeń Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku, Ann Hać - nauczycielka w Ośrodku dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie.

Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli samorządów, placówek oświatowych, ochrony zdrowia pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz instytucji zainteresowanych edukacją zdrowotną. Konferencja jest otwarta i mogą wziąć w niej udział wszyscy zainteresowani omawianą tematyką. Zgłoszenia, poprzez wypełnienie formularza elektronicznego dostępnego na stronie: www.odn.slupsk.pl lub e-mailem: i.czyz@odn.slupsk.pl, będą przyjmowane do 21 marca br. Udział w konferencji jest bezpłatny.

  • autor: DR, data: 2019-03-01

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 7190472 wejść.