Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Czwartek 18 Lipca 2019     Imieniny: Szymona, Erwina, Kamila

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

AktualnościAktualności 2019

Multimedia

  • II Maraton Rowerowy Pomorza Środkowego Korzybie
  • II Maraton Rowerowy Pomorza Środkowego Korzybie
  • II Maraton Rowerowy Pomorza Środkowego Korzybie
  • II Maraton Rowerowy Pomorza Środkowego Korzybie
  • II Maraton Rowerowy Pomorza Środkowego Korzybie
  • II Maraton Rowerowy Pomorza Środkowego Korzybie
  • II Maraton Rowerowy Pomorza Środkowego Korzybie
  • II Maraton Rowerowy Pomorza Środkowego Korzybie

Kalendarium

Brak wydarzeń w wybranym okresie
Przeglądaj wydarzenia

Przejdź do treści strony

POTRZEBNA POMOC

Dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną i wieloraką nie mają na ogół szansy na lepsze życie – nie mogą znaleźć pracy, usamodzielnić się, brakuje im perspektyw rozwojowych. Po skończeniu szkoły młodzi ludzie zwykle pozostawieni są samym sobie, cofają się w rozwoju, popadają w depresję i tracą wiarę w sens życia.

Dlatego cztery stowarzyszenia działające w Słupsku i powiecie słupskim na rzecz osób niepełnosprawnych: „Przystań”, Dajmy im radość”, „Wiatraczek” oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, chcąc pomóc, podęły się założenia przedsiębiorstwa społecznego, w którym osoby takie będą mogły podjąć pracę, ponadto zostaną objęci innym jeszcze wsparciem i opieką.  

Stowarzyszenia te otrzymały od Urzędu Miejskiego w Słupsku już budynek przy ulicy  Gdyńskiej 13A, mają zapewnione też środki finansowe na utworzenie i wyposażenie 10 miejsc pracy, ale budynek w którym ma działać przedsiębiorstwo trzeba przystosować do osób z niepełnosprawnością - wyremontować łazienki, wymienić drzwi, podłogi itp. Dlatego bardzo potrzebna jest jeszcze pomoc finansowa lub rzeczowa, na przykład w postaci materiałów budowlanych. Utworzone przedsiębiorstwo w użyczonym przez miasto budynku będzie świadczyć usługi poligrafii, konfekcjonowania i montażu oraz prowadzić sklep charytatywny.

W związku z tą potrzebą stowarzyszenia zwracają się z prośbą o pomoc do wszystkich, którzy mogą i chcieliby jej im udzielić. Pomoc finansową można kierować na:

1. subkonto Stowarzyszenia PRZYSTAŃ:
Alior Bank 88 2490 0005 0000 4600 1629 8237
(można dokonać przelewu internetowo lub na poczcie)

2. zbiórka na: pomagamy.im (rejestracja bardzo prosta, trzeba tylko podać e-mail i hasło – następnie zostaniemy przekierowani do banku) https://pomagamy.im/Przystan-remont

3. 1% podatku: KRS 000298572

4. datek do puszek wystawionych w Galerii Handlowej PODKOWA i sklepach SPOŁEM w Słupsku.

Pomoc rzeczową najlepiej uzgodnić bezpośrednio ze stowarzyszeniami, które zachęcają też do nawiązania z nimi stałej współpracy. Datki można też wrzucać do puszek, które znajdują się w Galerii Handlowej PODKOWA i sklepach Społem w Słupsku. Więcej informacji na portalu FB Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Dorosłym PRZYSTAŃ.

Stowarzyszenia, działając w imieniu osób z niepełnosprawnościami, czują się odpowiedzialne za ich obecny i przyszły los. Pracujące w nich społecznie osoby gorąco wierzą w społeczną odpowiedzialność i oczekiwaną pomoc. Przypominają, że osoby z niepełnosprawnością mają też prawo do pracy, przyjaźni, miłości i godnego życia, a same bez pomocy innych, nie są w stanie sobie tego zapewnić.

Wszystkie cztery stowarzyszenia działają społecznie i nie prowadzą działalności gospodarczej. Bliższe informacje o nich można znaleźć na stronach internetowych: www.przystan.firehost.pl; www.psouu-slupsk.pl; www.dajmyimradosc.eu; www.pmintegracyjne.pl/wiatraczek/.

 

  • autor: Tekst: Z. Stodoła, Film: Stowarzyszenie "Przystań", data: 2019-03-04

wsteczwstecz

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 7590903 wejść.