Powiat Słupski

Kalendarz, imieniny

Sobota 16 Listopada 2019     Imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy

Wybór języka

Wybór języka

Wyszukiwanie

Nawigacja

Dla mieszkańcówNiepełnosprawnośćDzień Godności Osób Niepełnosprawnych 2019

Przejdź do treści strony

Honorowe Wyróżnienia Starosty Słupskiego „Daję Radość”

Do 15 listopada można zgłaszać kandydatów do Honorowego Wyróżnienia Starosty Słupskiego „Daję Radość” – 2019.

Wyróżnienie to przyznawane jest osobom, stowarzyszeniom, firmom, instytucjom, organizacjom i innym podmiotom, działającym aktywnie w powiecie słupskim na rzecz osób niepełnosprawnych.


Laureatów Wyróżnienia wyłoni powołana Zarządzeniem Starosty Słupskiego z dnia 22 listopada 2018 roku Kapituła, która będzie chciała dostrzec wśród zgłoszonych kandydatur, te osoby, grupy osób, stowarzyszenia, instytucje, organizacje, firmy i inne podmioty, które swoją działalnością, szczególnym zaangażowaniem potrafią sprawić radość osobom niepełnosprawnym. Chodzi szczególnie o zauważenie i wyróżnienie tych, którzy choć na co dzień nie zajmują się niepełnosprawnością, to dostrzegają potrzeby i problemy osób niepełnosprawnych, potrafią im pomóc w pokonywaniu różnych barier i sprawić przy tym radość.


Wyróżnienie ma formę statuetki wykonanej ze szkła, na której znajduje się logo powiatu słupskiego, napis: „Honorowe Wyróżnienie Starosty Słupskiego „Daję Radość” i rok przyznania. Potwierdzone jest specjalnym dyplomem i zostanie wręczone laureatom na Gali podczas zorganizowanego w grudniu Powiatowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Ma być szczególnym podziękowaniem za świadczoną dobroć, wyjątkową empatię i wrażliwe serce okazywane osobom niepełnosprawnym.


Kandydatów może zgłosić każdy, komu nie obce są problemy niepełnosprawności. Mogą to zrobić osoby prywatne, organizacje, instytucje, w tym urzędy gminne, ośrodki pomocy społecznej, instytucje kultury, osoby zajmujące się zawodowo niepełnosprawnością. Najważniejsze, by dostrzec szczególne zaangażowanie innych na rzecz osób niepełnosprawnych.


Zgłoszenia do Wyróżnienia należy dokonać na wniosku załączonym poniżej.  Wypełniony wniosek można złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańca w Starostwie Powiatowym w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów 14, w pok. 01 lub przesłać najpóźniej  do 15 listopada br. na adres Starostwa Powiatowego, 76-200 Słupsk, ul. Szarych Szeregów 14. Można też przesłać pocztą elektroniczną na adres: ps@powiat.slupsk.pl.
W przypadku pytań można kontaktować się z Wydziałem Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Słupsku, tel. 59 8418706, 59 8418553.

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
Mamy już 7990414 wejść.