Rodzinny Piknik strażacki za nami

Za nami Rodzinny Piknik strażacki w Kobylnicy, który zgromadził licznych miłośników pożarnictwa. Na terenie przy Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy podziwiać można było aż 10 nowych wozów gaśniczych z OSP Gminy Redzikowo, Gminy Kobylnica, Gminy Damnica, Gminy Smołdzino, Gminy Ustka, Gminy Dębnica Kaszubska, Gminy Kępice, Gminy Potęgowo.

Mieszkańcy mogli skorzystać też z innych atrakcji, takich jak animacje w strażackim stylu i czytanie bajek przez strażaków dla najmłodszych oraz fotobudka, pokaz pierwszej pomocy, stoisko promocyjne Szkoły Policji a na nim alko i narkogogle oraz sprzęt do ochrony indywidualnej policjanta i grochówka.

Wydarzenie było finałem inwestycji przeprowadzonej przez Słupski Związek Powiatowo-Gminny, w skład którego wchodzą: Powiat Słupski i wszystkie Gminy powiatu słupskiego,  pod nazwą „Zakup taboru i modernizacja infrastruktury społecznej Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Słupskiego Związku Powiatowo-Gminnego”.

Inwestycję podsumowali w imieniu Związku starosta słupski Paweł Lisowski oraz wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński w obecności wójtów poszczególnych gmin oraz strażaków z jednostek OSP z terenu całego powiatu.

Inwestycja obejmowała dostawę:

- 5 ciężkich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Łupawa, Potęgowo, Gardna Wielka, Korzybie i Damnica

- 2 średnich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Wrząca i Motarzyno

- 3 lekkich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Gałęzinowo, Bukówka i Wierzchocino

- sprzętu strażackiego dla OSP z Gminy Ustka i Smołdzino (m.in. pralnice, suszarki, szafy suszące, agregaty, motopompy).

Kwota inwestycji wyniosła ponad 11,5 mln zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych 7,8 mln zł. Środki własne członków Związku wyniosły prawie 3,7 mln zł.

Informacja o terminie pierwszej sesji Rady Powiatu

Informujemy, że zgodnie z Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Słupsku I nr 365/2024 z dnia 24 kwietnia 2024 r. pierwsza sesja Rady Powiatu Słupskiego odbędzie się w dniu 7 maja 2024 roku (wtorek) o godz. 11:00 w Starostwie Powiatowym w Słupsku.

Nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego

Trwa nabór kandydatów do Rady Seniorów Powiatu Słupskiego. Zgłoszenia przejmowane są do 17 maja br.

Komunikat Wydziału Komunikacji i Drogownictwa

W dniu 2 maja br. Wydział Komunikacji w Ustce będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.